«دفی از پوست ابلیس» در نمايشگاه كتاب شيراز رونمايي شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۲
 
 
چاپ دوم مجموعه شعر «دفی از پوست ابلیس» سروده ایرج زبردست، شاعر در نمایشگاه کتاب شیراز رونمایی شد.
 
ایرج زبردست
ایرج زبردست، شاعر در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) عنوان کرد: چاپ دوم کتاب «دفی از پوست ابلیس» در نمایشگاه کتاب شیراز رونمایی شد. این کتاب آبان ماه امسال از سوی نشر نیماژ به چاپ دوم رسید. چاپ اول این کتاب اردیبهشت امسال منتشر شد. این کتاب 55 صفحه است و 43 رباعی مرا دربرمی‌گیرد. رباعی‌های این کتاب عمدتاً اجتماعی-عاشقانه است.
 
وی افزود: کتاب دیگری با نام «سرهای بریده بادبادک بودند» که 50 رباعی مرا دربرمی‌گیرد از سوی یکی از ناشران تهران منتشر می‌شود و در حال حاضر در وزارت ارشاد به سر می‌برد. این کتاب از لحاظ زبانی، فرم و اندیشه با کارهای دیگر من متفاوت است. برخی از رباعی‌ها به شکل پلکانی آمده و شکسته شده که نمونه‌ای منحصر به فرد است.
 
وی افزود: مقدمه‌ای هم در ابتدای این کتاب نوشته‌ام که تمام سخنانم درباره رباعی با این فرم جدید در آن منتشر خواهد شد. در مقدمه نوشته‌ام که وزارت ارشاد باید با تعمق بیشتری به کتاب‌های شعر بنگرد و انتشار شعر ناب از ممیزی مهم‌تر است.
 
ایرج زبردست متولد 1353 شیراز، رباعی‌سراست. «باران که بیاید همه عاشق هستند»، «خنده‌های خیس»، «یک سبد آیینه»، «حیات دوباره دیروز» و «نامه‌های من به اوما» نام برخی از کتاب‌های اوست.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 230430