به همت خانه کتاب ایران

همایش «هزار و یک شب» اسفندماه برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۸
 
 
علی بوذری، دبیر همایش «هزار و یک‌شب» گفت: همایش «هزار و یک شب» در نیمه اول اسفندماه برگزار می‌شود.
 
علی بوذری
علی بوذری، دبیر همایش «هزار و یک شب» در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) عنوان کرد: در نیمه نخست اسفندماه سال جاری همایش یک روزه «هزار و یک شب» با همکاری خانه کتاب برگزار می‌شود.
 
وی افزود: از آنجا که کتاب هزار و یک شب در دنیا بسیار اهمیت دارد و سال 2004 توسط آنتوان گالان به زبان فرانسه ترجمه شده است در اسفندماه امسال این همایش برپا خواهد شد.
 
سردبیر فصلنامه نقد کتاب هنر ادامه داد: این کتاب در دوره قاجار  به زبان فارسی ترجمه شد و نویسندگان و هنرمندان مختلف روی آن کار کردند. برخی نویسندگان امریکای لاتین در آثارشان از این کتاب تأثیر پذیرفته اند. امسال به مناسبت صد و هفتادمین سال ترجمه هزار و یک شب به فارسی هم‌اندیشی‌ای را با عنوان «170 سال کتاب‌خوانی با هزار و یک شب» برگزار می‌کنیم.
 
بوذری اضافه کرد: محورهای این همایش همزمان با اعلام فرخوان منتشر خواهد شد و انجمن تصویرگران، نمایشگاه تصویرگری با موضوع هزار و یک شب را برگزار می‌کند.
 
در فراخوان انجمن تصویرگران آمده است: انجمن تصویرگران ایران با همکاری خانه کتاب نمایشگاه تصویرسازیی با موضوع داستان‌های هزار و یک شب برگزار می‎کند.
 
این نمایشگاه به مناسبت صد و هفتادمین سالگرد ترجمه هزار و یک شب به زبان فارسی برگزار می‎شود و علاقه‎مندان تا اول دی ماه 1394 فرصت دارند با ارایه سه اثر مرتبط با داستان‌های هزار و یک شب در آن شرکت کنند.
 
آثار راه‎یافته به نمایشگاه در 6 اسفندماه در نگارخانه صبا به نمایش درخواهد آمد و به نفرات برگزیده، تندیس جشنواره و لوح تقدیر اهدا خواهدشد.  
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 229400