۲
 

تازه‌های انتشارات بوکا روانه بازار نشر شد/ از فرزندپروری مثبت تا درآمدی بر جامعه‌شناسی زبان

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۹
 
 
مدیر انتشارات بوکا (بوی کاغذ) از انتشار چندین عنوان کتاب جدید در حوزه‌های جامعه‌شناسی و روانشناسی خبر داد.
 
احمد رمضانی، مدیر انتشارات بوکا (بوی کاغذ) در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) درباره جدیدترین آثار منتشر شده خود اظهار کرد: این انتشارات مجموعه پنج جلدی «فرزند‌پروری مثبت» با ترجمه مهرناز سعادت، بنفشه عربانی و نرگس ایوبی را منتشر کرده است.

وی ادامه داد: «فرزند‌پروری مثبت: کمک به نوجوانان برای مواجهه با سوء‌مصرف مواد مخدر یا الکلِ والدین»؛ «فرزند‌پروری مثبت: کمک به والدین برای ارتقاء سلامت جسمی، روانی و اجتماعی نوجوانان»؛ «فرزند‌پروری مثبت: کمک به نوجوانان برای مواجهه با مرگِ نزدیکان»؛ «فرزند‌پروری مثبت: کمک به نوجوانان برای مواجهه با جداییِ والدین» و «فرزند‌پروری مثبت: کمک به نوجوانان برای مواجهه با سوء‌رفتار‌های خانگی» عناوین این پنج کتاب را تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به چاپ کتاب «درآمدی بر جامعه‌شناسی زبان» نوشته رونالد وارداف با ترجمه رضا امینی اظهار کرد: این کتاب شناخته‌شده‌ترین کتاب در حوزه جامعه‌شناسی زبان و زبانشنا‌سی اجتماعی است و برای تدریس در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری زبانشناسی، آموزش زبان، مطالعات ترجمه و جامعه‌شناسی قابل استفاده است. این کتاب یکی از منابع مفید دانشگاهی است و با همکاری شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و انتشارات بوکا منتشر شده است.

به گفته این ناشر، کتاب «سحر و جادو در سده‌ها شانزدهم و هفدهم اروپا» نوشته جان کالو و جسی اسکار با ترجمه حسن جزایری از دیگر آثار جدید منتشر شده است.

وی در بخش پایانی سخنانش به کتاب «دو زبانگی» اشاره کرد و یادآور شد: این کتاب را با همکاری اسدپور ترجمه کرده‌ام که به زودی منتشر می‌شود. همچنین کتاب «خواندن از دیدگاه زبان‌شناسی» از دیگر کارهای در دست نشر این انتشارات است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 225074
 


 
kosari
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷-۰۴-۲۰ ۱۳:۳۲:۵۶
بی نظم تر و بی قانونتر از مرکز نشر شما در ایران نیست من به هیچ عتوان دیکه خرید نمیکنم و در هنه رسانه ها هم به دیکران خواهم گفت لعنت بر شما (225634)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷-۰۴-۲۰ ۲۲:۰۹:۲۰
کاش دلیلش رو هم می گفتین (225638)