همزمان با روز جهانی بیابان‌زدایی صورت می‌گیرد

نمایش 30 کتاب با موضوع بیابان‌زدایی در کتابخانه حسینیه ارشاد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۰
 
 
برگزاری نشست علمی «ارزیابی وضعیت اقلیم ایران در روز جهانی بیابان‌زدایی» و برپایی نمایشگاه موضوعی با 30 عنوان کتاب تخصصی، برنامه‌های کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد در روز جهانی بیابان‌زدایی است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) سی ‌و دومین نشست علمی حسینیه ارشاد با عنوان «ارزیابی وضعیت اقلیم ایران در روز جهانی بیابان‌زدایی» از ساعت 17 تا 19 چهارشنبه 27 خردادماه، همزمان با روز جهانی بیابان‌زدایی، در کتابخانه این مرکز برگزار می‌شود.
 
در این نشست دکتر جواد جمالی، رئیس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جوی و دکتر بهزاد لایقی، مدیرکل مرکز علوم جوی و اقیانوسی، درباره نقش سازمان هواشناسی در پایش، پیش‌بینی و مقابله با اثرات تغییر اقلیم و چشم‌انداز تغییر اقلیم ایران سخنرانی خواهند کرد.
 
برگزاری نمایشگاهی از منابع موجود درباره بیابان‌زدایی و موضوعات مرتبط، دیگر برنامه فرهنگی کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد در این روز است. در این نمایشگاه 30 عنوان کتاب تخصصی به نمایش گذاشته می‌شود که از آن‌جمله می‌توان به «اقلیم‌شناسی سینوپتیک» نوشته بهلول علیجانی، «مبانی اقلیم‌شناسی» اثر پریدخت فشارکی، «تکنیک‌های اقلیم‌شناسی» تالیف منوچهر فرج‌زاده، «مبانی هوا و اقلیم‌شناسی» به قلم سید محمدجعفر ناظم‌السادات و «هوا و اقلیم‌شناسی» تالیف اقبال وحدانی اشاره کرد.
 


 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 223890