شعرهای خورشاهیان از «سال‌های 60» به دست نوجوانان می‌رسد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۶
 
 
هادی خورشاهیان از انتشار جدیدترین اثرش برای نوجوانان در حوزه دفاع مقدس با عنوان «سال‌های 60» از سوی انتشارات نسیما خبر داد.
 
هادی خورشاهیان
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) هادی خورشاهیان از انتشار جدیدترین اثرش در حوزه دفاع مقدس با عنوان «سال‌های 60» برای نوجوانان خبر داد و گفت: این کتاب دربردارنده شعری در قالب نیمایی است که به زودی از سوی انتشارات نسیما منتشر می‌شود.
 
این نویسنده و منتقد اضافه کرد: این کتاب به صورت دو زبانه (فارسی-انگلیسی) منتشر می‌شود. در حال حاضر در مرحله تصویرگری و گرافیک است و به مناسبت هفته دفاع مقدس تا پایان نیمه نخست امسال منتشر خواهد شد.
 
وی گفت: همچنین کتاب دیگری با عنوان «همه در حرم خوشحالند» را آماده کرده‌ام که به تازگی از سوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی منتشر شده است. این کتاب حاوی داستانی کوتاه درباره تاثیر زیارت امام رضا (ع) بر زندگی، خوشحالی و آرامش مردم و زائران است. مخاطبان این کتاب کودکان گروه سنی «الف و ب» هستند.
 
خورشاهیان در ادامه به برخی کتاب‌های تازه منتشر شده‌اش نیز اشاره کرد و گفت: «من یک بادبادکم» نیز چندی پیش با تغییر قطع کتاب از سوی نشر شباویز با شمارگان 100 هزار نسخه راهی بازار کتاب شد. این کتاب حاوی یک داستان برای کودکان گروه سنی «الف و ب» است. راوی این داستان یک بادبادک است و مراحل ساخته شدنش را برای مخاطبان به تصویر می‌کشد.
 
خورشاهیان در پایان درباره دو کتاب «قیفی که سر گشاد دارد» و «دنیا ولی با ما برادر بود» گفت: این کتاب‌ها قرار بود تا بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران راهی بازار کتاب شود که این اتفاق رخ نداد. مجموعه شعر طنز «قیفی که سر گشاد دارد» در بردارنده بیش از 100 قطعه شعر شامل دوبیتی، قصیده، غزل، مثنوی، قطعه، رباعی، نیمایی و آزاد است. همه اشعار این کتاب در سال 1392 سروده شده و شامل 166 صفحه است و در حال حاضر مراحل پایانی چاپ را در انتشارات مروارید می‌گذراند. مجموعه ترانه «دنیا ولی با ما برادر بود» نیز شامل 80 صفحه و بیش از 30 قطعه شعر است که تا پایان شهریور ماه امسال از سوی نشر بوتیمار منتشر می‌شود.
 
هادی خورشاهيان، داستان‌نويس، شاعر، مترجم و منتقد ادبيات داستاني، سال 1352 در نیشابور به‌ دنيا آمد. وی فارغ التحصيل زبان و ادبيات انگلیسی از دانشكده زبان‌های خارجی دانشگاه تهران است. «سفر به شهریور»، «کلاه مکزیکی»، «انسان پرنده است» و «کشوری که شکل چکمه است» نام برخی کتاب‌های منتشر شده این نویسنده‌ است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 223574