کتاب «شیفتگان کتاب» رونمایی شد/ مقالات استاد علی رفیعی در مجله میراث شهاب

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۰
 
 
کتاب «شیفتگان کتاب» که مشتمل بر مقالات علمی رفیعی علامرودشتی در مجله میراث شهاب است، به کوشش محمدرضا اسفندیاری گردآوری شده است. این کتاب در مراسم بزرگداشت دکتر علی‌رفیعی علامرودشتی‌ رونمایی شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مراسم بزرگداشت دکتر علی‌رفیعی علامرودشتی‌ امروز پنجشنبه‌ 24 اردیبهشت‌ ماه با حضور مجید غلامی‌جلیسه، مدیر‌عامل موسسه خانه‌کتاب، اکبر ایرانی‌، مدیر عامل مرکز پژوهشی میراث مکتوب‌، سید کاظم موسوی‌بجنوردی‌، رئیس بنیاد دایره‌المعارف بزرگ اسلامی و جمعی از استادان و پژوهشگران در سالن کتاب و هنر بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد.

در پایان این مراسم از کتاب «شیفتگان کتاب» که شامل مقالات علی رفیعی در مجله میراث شهاب است، رونمایی شد‌.

این کتاب حاوی معرفی دانشورانی است که از قرن دوم تا هشتم‌ هجری قمری زیسته‌اند. در این کتاب این دانشوران به ترتیب تاریخ زندگانی معرفی شده و برخی از ویژگی‌های آنها شرح داده شده است. کتاب حاضر شامل بیش از سی مقاله درباره شیفتگان کتاب است که پیش‌تر در مجله‌ میراث شهاب به چاپ رسیده بود.

از جمله این دانشمندان می‌توان به ابوحیان توحیدی‌، جاحظ، سید‌مرتضی‌ و شیخ‌ طوسی اشاره کرد. کتاب شیفتگان کتاب با شمارگان 500 نسخه، در  630 صفحه، در قطع وزیری و به بهای 40 هزار تومان از سوی موسسه خانه‌ کتاب در سال جاری وارد بازار نشر شده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 222762