خداحافظی مرد تیترهای ماندگار با زندگی / کتاب‌های استاد مرحوم حسین قندی را بشناسید

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۳۸
 
 
حسین قندی استاد ارتباطات و روزنامه‌نگاری پس از تحمل کمای ناشی از سکته مغزی امروز 4 بعدازظهر سوم اردیبهشت 1394 دار فانی را وداع گفت.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) حسین قندی روزنامه‌نگار، استاد رشته علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی و مدرس روزنامه‌نگاری، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد از آمریکا در رشته مدیریت بین‌الملل، متولد اسفند ۱۳۳۰ در سبزوار و بزرگ شده تهران بود. ویژه‌ترین مهارت استاد حسین قندی را در انتخاب تیترهای مناسب برای مطالب مطبوعاتی می‌دانند. او ازجمله روزنامه‌نگارانی بود که بسیار بر اخلاق روزنامه‌نگاری تأکید می‌کرد.
 
وی از اوایل دهه‌ ۵۰ تا اوایل دهه ۹۰ نزدیک به ۴۰ سال فعالیت و تدریس روزنامه‌نگاری را در کارنامه خود به ثبت رسانده بود.
 
از استاد حسین قندی تألیفات متعددی چاپ و منتشر شده که کتاب‌های تخصصی «روزنامه‌نگاری نوین»، «مقاله‌نویسی در مطبوعات» «روزنامه‌نگاری تخصصی» و «تخیل در روزنامه‌نگاری» از مهم‌ترین آن‌هاست. کتاب روزنامه‌نگاری نوین و مقاله‌نویسی در مطبوعات از کتاب‌های مهم دانشگاهی استاد قندی است. کتاب روزنامه‌نگاری تخصصی هم حاصل چندین سال تدریس و تجربه حرفه‌ای او است که گام مؤثری در درک پایه‌ای و مقدماتی از مطبوعات تخصصی، نحوه انتشار و فعالیت ثمربخش برای دانش‌پژوهان ارتباطات به‌ویژه روزنامه‌نگاران است.

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 221531