کتاب تازه میترا داور منتشر شد

رازهای «اکواریوم شماره چهار»

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۵
 
 
توجه به رمز و خلق فضاهای غیرمتعارف از خصوصیات تازه ترین مجموعه داستان میترا داور با نام «اکواریوم شماره چهار» است. این کتاب به تازگی از سوی نشرآموت به چاپ رسیده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نویسنده در مجموعه داستان «اکواریوم شماره  چهار» در صدد است تا  تازه ترین تجربه‌های داستان‌نویسی اش را  در راستانی فشرده‌نویسی، رمزپردازی و خلق فضاسازی غیرمتعارف و شاید «کافکایی» به کار گیرد.

محتوای اغلب این مجموعه داستان در خوانند نوعی تامل و درنگ را موجب می شود.

به نظر می رسد شالکه اغلب داستان های  این کتاب بر همکاری مخاطب با نویسنده در جهت تکمیل داستان بنا شده است و به کارگیری نماد در فضای داستانی ار مشخصات دیگر این کتاب است.

این مجموعه شامل 15 داستان کوتاه با نام های «آكواريوم شماره چهار»، «مار»، «صخره‌هاى كنار رودخانه»، «ماهى‌هايى مثل خرمگس »، «به احترام بى‌نظير بوتو يك دقيقه سكوت كنيد»، «دانه‌هاى سياه برف»، «پوتين‌هاى سربازى»، «روباهى با چشمان مضطرب»، «دست‌هاى سنگى»، «نمى‌تونم تو رو همون طور كه هستى بكشم»، «احمقانه ترين خوابى بود كه مى‌توانستى ببينى»، «چروك‌هاى سركش»، «داره نوازشش مى‌كنه»، «درخت‌هاى گردو» و «ترجيح مى‌دهيم كارمند باشيم تا باعث وقوع جنگ جهانى سوم شويم» است.

میترا داور متولد فیروز‌کوه  و از نویسندگان نسل جدید است که به طور تخصصی در حوزه داستان کوتاه فعالیت دارد.

بالای سیاهی آهوست (صد وبیست اثر برگزیده بیست سال داستان نویسی وزارت ارشاد) و  صندلی کنار میز ( برگزیده داستان بنیاد هوشنگ گلشیری و نامزد نهایی جایزه یلدا) و  قطار در حال حرکت است (نامزد جایزه مهرگان و نامزد جایزه پروین اعتصامی) از جمله آثار داور به شمار می آیند.

مجموعه داستان  «آکواریوم شماره چهار» نوشته‌ «میترا داور» ‌ در 150  صفحه و به قیمت هشت هزار و 500 تومان از سوی نشر آموت منتشر شده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 221402