هزاره ققنوس با 80 عنوان کتاب چاپ اولی به نمایشگاه می‌آید/ از «سلیمان نبی درعرفان اسلامی» تا «تاریخ تحلیلی صدر اسلام»

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۱
 
 
انتشارات هزاره ققنوس، با 80 عنوان کتاب چاپ اولی در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور می‌یابد.
 
رضا حاجی‌آبادی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره فعالیت‌های نشر متبوع خود عنوان کرد: نشر هزاره ققنوس امسال در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با ارائه 80 عنوان کتاب چاپ اولی حاضر می‌شود.

حاجی آبادی اظهار کرد: در نمایشگاه امسال تصمیم داریم تعداد 200 عنوان کتاب را در دسترس علاقه‌مندان قرار دهیم.

وی درباره موضوع کتاب‌های منتشر شده  و قابل عرضه در نمایشگاه کتاب گفت: در سال 93 انتشارات هزاره ققنوس موفق شده است هر هفته یک کتاب را به مرحله انتشار برساند. درباره موضوع کتاب‌‌‌های قابل عرضه در نمایشگاه باید بگویم کتاب‌ها با موضوع ادبیات، دین و اندیشه و علوم اجتماعی است.

حاجی آبادی ادامه داد: در نمایشگاه امسال کتاب «تاریخ تحلیلی صدر اسلام»، «سلیمان نبی در عرفان اسلامی» و «تاریخ فرهنگ و تمدن ایران و اسلام» از جمله کتاب‌هایی است که در حوزه دین و اندیشه در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

مدیر نشر هزاره ققنوس درباره دیگر آثار بنگاه انتشاراتی خود گفت: در حوزه علوم اجتماعی کتاب‌هایی از قبیل «درآمدی بر شناخت جامعه عشایری» و «پارلمان تک جنسیتی» با موضوع وضعیت زنان در انتخابات مجلس ارائه می‌شود.

 حاجی آبادی درباره سایر موضوعات کتاب‌های قابل عرضه در نمایشگاه امسال اظهار کرد: علاوه بر آن‌چه گفته شد، کتاب‌هایی مانند «خلاقیت و یادگیری» که به چاپ دوم رسیده است در بخش کلیات عرضه می‌شود، همچنین کتاب‌هایی نیز در حوزه علوم رایانه در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

وی درباره دیگر فعالیت‌های هزاره ققنوس در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌‌المللی کتاب تهران گفت: هزاره ققنوس در سال گذشته برگزارکننده نخستین جشنواره شعر کوتاه بود، امسال نیز در نظر داریم فراخوان جشنواره دوم «شعر هزاره» را در نمایشگاه منتشر کرده و در ایام نمایشگاه نیز آثار متقاضیان را دریافت کنیم.

مدیر نشر هزاره ققنوس ادامه داد: برای جشنواره‌ای جدید  و بدیع دریافت افزون بر سه هزار و 500  اثر قابل توجه است، که امیدواریم تا پایان نیمه اول سال جشنواره دوم شعر هزاره را برگزار کنیم.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران 16 تا 26 اردیبهشت ماه در محل مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 220988