انتشار «شعرهای جمهوری» حافظ موسوی پس از ۱۳ سال/ «حالا حکایت هدهدها» پس از سال‌ها انتظار به بازار کتاب می‌آید

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۰
 
 
مجموعه «شعرهای جمهوری» حافظ موسوی پس از 13 سال همزمان با برپایی بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تجدید چاپ می‌شود. این شاعر همچنین مجموعه‌ای جدید نیز در دست انتشار دارد.
 
حافظ موسوی
حافظ موسوی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) عنوان کرد: مجموعه «شعرهای جمهوری»ام پس از 13 سال از سوی مؤسسه انتشاراتی بوتیمار منتشر می‌شود. این مجموعه را 13 سال پیش نشر ثالث به چاپ رسانده بود.
 
شاعر مجموعه شعر «سطرهای پنهانی» ادامه داد: مجموعه شعر دیگری دارم که همراه با مجموعه «شعرهای جمهوری» در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌شود. این مجموعه «حالا حکایت هدهدها» نام دارد و شعرهایی است که مربوط به دوره‌ای پیش از مجموعه «مادیان سیاه» می‌شود.
 
موسوی توضیح داد: «حالا حکایت هدهدها» سال‌ها در وزارت ارشاد مانده بود و مجوز دریافت نمی‌کرد اما مجوزش اواخر سال گذشته آماده شد که انتشارات نگاه آن را راهی بازار کتاب خواهد کرد.
 
این شاعر اضافه کرد: این مجموعه بیشتر شعرهای اجتماعی و کمتر عاشقانه دارد. «حالا حکایت هدهدها» 30 قطعه شعر سپید را دربرمی‌گیرد و به نوعی زبان و فضایش هم اجتماعی است. من در این مجموعه دست به تجربه‌های فرمی نیز زده‌ام و کارهایی شاعرانه با فرم‌های سینمایی انجام داده‌ام.

 حافظ موسوی متولد رودبار گیلان است. وی مدتی دبیر هیأت مدیره نشریه کارنامه بود. از آثار او می‌توان به «دستی به شیشه‌های مه گرفته دنیا»(برنده جایزه گردون)، «سطرهای پنهانی»، «شعرهای جمهوری»، «زن، تاریکی، کلمات»، «خرده ریز خاطره‌ها و شعرهای خاورمیانه»، «پانوشت‌ها در نقد و بررسی آراء نیما یوشیج» و «مادیان سیاه» اشاره کرد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 220792