کامران فانی: کتابخانه ملی به جای «فیپای مختصر» به فکر راه‌حل اساسی باشد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۳۳
 
 
کامران فانی، کتابدار و نسخه‌شناس پیشکسوت درباره طرح تحول فیپا از سوی کتابخانه ملی گفت: کتابخانه ملی باید فیپای کتاب‌های مرجع و مهم را در اولویت کاری خود قرار دهد و فیپای کامل را برای آنها صادر کند ضمن اینکه به جای «فیپای مختصر» به فکر راه‌حل اساسی باشد.
 
کامران فانی، کتابدار و نسخه‌پژوه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گفت: در سال‌های گذشته که من و همکاران سابقم در کتابخانه ملی بودیم، تعداد کتاب‌های چاپی به این تعداد نبود و صدور کامل فیپا با دقت خوبی به انجام می‌رسید.

فانی ادامه داد: در سال‌های اخیر تعداد و کمیت کتاب‌ها بالا رفته و به تناسب آن ناشران نیز به فیپای کتاب‌های در دست انتشار سریع‌تر نیاز داشتند از همین رو تعداد غلط‌های فیپا که از سوی کتابخانه ملی صادر می‌شد افزایش یافته بود و  اطلاعات غلط در چاپ‌های بعدی بدون اصلاح منتشر می‌شد.

وی با بیان این‌که، طرح تحول فیپا از سوی کتابخانه ملی آزمون و خطایی برای این نهاد است گفت: به نظر من کتابخانه ملی باید به کتاب‌های مرجع و مهم فیپای کامل بدهد و سایر کتاب‌ها را در فرصت‌های بعدی از نظر گذرانده و فیپای کامل آنها را نیز صادر کند.

فانی در ادامه گفت‌وگو با ایبنا اظهار کرد: به جای تصویب طرح «فیپای مختصر» کتابخانه ملی باید یک فکر اساسی برا یاین موضوع داشته باشد و در صدور فیپا دقت کند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 220274