فردا در سالن اجلاس برگزار می‌شود

آیین سی‌ودومین کتاب سال جمهوری اسلامی و بیست‌ودومین جایزه جهانی کتاب با حضور رئیس‌جمهوری

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۲
 
 
آیین اختتامیه سی‌ودومین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست‌ودومین دوره جایزه جهانی کتاب سال با حضور رئیس جمهوری، فردا (19 بهمن‌ماه) برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) همزمان با سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و بزرگداشت دهه مبارک فجر، آیین اختتامیه سی و دومین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست و دومین دوره جایزه جهانی کتاب سال با حضور دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی، معاون امور فرهنگی وزیر ارشاد و حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی مهدوی‌راد، دبیر علمی سی و دومین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و محسن جوادی، دبیر علمی بیست ‌و دومین دوره جایزه جهانی کتاب سال و مجید غلامی‌جلیسه، مدیرعامل موسسه خانه کتاب در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود.
 
در این مراسم که با حضور اهل قلم و اصحاب فرهنگ و دانش برگزار خواهد شد، از کتاب‌های برگزیده سال 1392 از ایران و سایر کشورها با حضور رئیس جمهوری قدردانی می‌شود.
 
در این دوره از جایزه کتاب سال، 23 هزار و 721 عنوان کتاب چاپ نخست (کتاب‌های منتشر شده در سال 1392) به دبیرخانه ارسال شده است که از آن میان، 238 عنوان کتاب به مرحله دوم داوری‌ها رسیدند و در نهایت هشت عنوان کتاب، برگزیده و 25 عنوان کتاب، شایسته تقدیر شناخته شدند.

همچنین در این دوره از جایزه جهانی کتاب سال، هزار و 700 عنوان کتاب به صورت pdf به دبیرخانه ارسال شده است. از میان این تعداد کتاب دریافت شده، 190 عنوان کتاب انتخاب به مرحله دوم داوری‌ها راه یافتند. در نهایت 10 عنوان کتاب به مرحله نهایی رسیدند که 6 اثر، در حوزه مطالعات اسلامی، چهار اثر در حوزه مطالعات ایران و یک نفر به عنوان پژوهشگر برتر برگزیده انتخاب شدند.

آیین اختتامیه سی ‌و دومین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست ‌و دومین دوره جایزه جهانی کتاب سال ساعت 8 یکشنبه (19 بهمن‌ماه) در سالن اجلاس سران، واقع در بزرگراه شهید چمران، خیابان یمن، خیابان رشید‌الدین فضل‌الله برگزار می‌شود.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 217530