در کتابخانه تحقیقاتی شورای كتاب كودك

نمایشگاه نامزدهای جایزه جهانی هانس کریستین اندرسن برپا می‌شود

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۲
 
 
بررسي جايزه هانس کریستین اندرسن 2014 و دلایل معرفی هوشنگ مرادی کرمانی برای دريافت بزرگترین جایزۀ ادبیات کودکان جهان ،سه شنبه 20 خرداد 1393 از سوي شورای کتاب کودک برگزار می‌شود.
شورای کتاب کودک
 
شورای کتاب کودک

خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نوش آفرين انصاري دبير و يكي از اعضاي با سابقه شوراي كتاب كودك درباره برگزاري اين برنامه گفت: آشنایی با بهترین‌های جهان در بخش متن و تصویر برای نویسندگان، تصویرگران و علاقه‌مندان این حوزه از اهمیت زیادی برخوردار است و رودرويي با تازه‌ها و برترین‌های آثار تولیدی در حوزه کودک سبب می‌شود مخاطبان با جریان کلی ادبیات کودکان بیشتر آشنا شوند که این امر در افزایش کیفیت آثار تولیدی در آينده هم موثر خواهد بود.

انصاري گفت: به این منظور در بخشی از برنامه‌ای که روز سه‌شنبه 20 خرداد 1393 توسط شورای کتاب کودک برگزار می‌شود، نمایشگاهی از آثار نامزدهای جایزه جهانی اندرسن 2014 در دو بخش تالیف و تصویر از ساعت 10 تا 15 سه شنبه 20 خرداد در کتابخانه تحقیقاتی شورا برپا خواهد بود و در آن متن و تصویر کتاب‌هایی که نامزد دریافت جایزه جهانی هانس کریستین اندرسن بوده‌اند را برای علاقه‌مندان به نمایش گذاشته‌ایم.

وی گفت: واکاوی یک پرونده ادبی، چگونگی تشکیل پرونده، اجزای پرونده و دلایل معرفی هوشنگ مرادی کرمانی نویسنده نامدار کشور برای دريافت بزرگترین جایزۀ ادبیات کودکان جهان نیز بخش دیگری از این برنامه است که با حضور خانم فروغ جمالی و آقایان شهرام اقبال‌زاده، علی‌اصغر سیدآبادی و هوشنگ مرادی‌کرمانی برگزار خواهد شد.

انصاری با بیان اینکه هوشنگ مرادی کرمانی از نویسندگان خوب ایرانی است، گفت: با توجه به این‌که این پرونده‌ها به سطح جهانی و بین‌المللی می‌روند، باید به طور بسیار دقیق مورد بررسی و واکاوی قرار گیرند. لذا همه آثار نویسنده معرفی شده در این پرونده باید مورد بازخوانی، نقد و بررسی قرار گیرد تا بتوانیم پرونده اي قوی، کامل و پربار تهیه کنیم.

انصاري گفت: همچنین در این برنامه سحر ترهنده گزارشی از جلسه داوری جایزۀ جهانی هانس کریستین‌آندرسن 2014 ارائه می‌دهد و علی بوذری و دکتر حسین شیخ‌رضایی نیز دیده‌ها و شنیده‌هایشان در سفر به اروپا و نمایشگاه کتاب بولونیا و همچنین نمایشگاه‌های کتاب آلمان و فرانسه را برای افزایش اطلاعات و آگاهی دست‌اندرکاران این حوزه بیان خواهند کرد.

این برنامه سه شنبه 20 خرداد 1393 از ساعت 16:30 تا 19:30 در محل شورای کتاب کودک واقع در خیابان انقلاب، خیابان ابوریحان بیرونی، خیابان شهید وحید نظری شماره 31 طبقه 2 و 3 برگزار می‌شود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 200966