رییس هیات مدیره شرکت صنوف تولیدی و خدمات فنی تهران:

اعلام آمار دقيق بازديدكنندگان در دستور كار نمايشگاه صنعت چاپ سال آينده

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۰
 
 
جلیل غفاری‌رهبر، رییس هیات مدیره شرکت صنوف تولیدی و خدمات فنی تهران با اشاره به بازدید مسوولان از نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران گفت: نبود آمار دقیق بازديدكنندگان در نمایشگاه، کار برنامه‌ریزی را برای خود ما نیز با مشکل روبه‌رو کرده است، طی صحبت‌هایی که با مسوولان نمایشگاه داشتیم قصد داریم که این مشکل را برای سال آینده رفع کنیم._
اعلام آمار دقيق بازديدكنندگان در دستور كار نمايشگاه صنعت چاپ سال آينده
 
جلیل غفاری رهبر در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) اظهار کرد: آمدن وزیر و نمایندگان مجلس به نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران بیانگر اهمیت صنعت چاپ برای مسوولان است، این موضوع به وضوح در روز نخست نمایشگاه نمایان بود، چراکه استقبال پر شوری از افتتاحیه نمایشگاه شد. 

رییس اتحادیه صحافان تهران ادامه داد:‌ از بازدیدی که از سالن میلاد و خلیج فارس داشتم، به نکات مثبتی رسیدم و به نظر اکثر دوستان، کیفیت نمایشگاه بیستم بهتر از سال‌های‌ گذشته بوده است. در این روزها که رکود بر بازار صنعت چاپ حاکم شده، امیدواریم که با برگزاری این نمایشگاه اوضاع کسب و کار رونق بگیرد و قرار دادهای متعددی میان اهالی صنعت چاپ منعقد شود.

رییس هیات مدیره شرکت صنوف تولیدی و خدمات فنی تهران با اشاره به بازدید مسوولان متعدد دولتی از نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران گفت: امیدوارم صحبت‌های مسوولان دولتی در حد شعار نباشد و به مسایل بیان شده عمل کنند، چراکه این صنعت بیش از هر چیزی به حمایت مسوولان نیاز دارد،‌ نمایندگان مجلس در صحبت‌های خود بسیاری از مشکلات را بیان کردند که امیدواریم از طریق کمیسیون‌ فرهنگی و کمیسیون صنعت و معدن پیگیری شود.

وی ادامه داد:‌ تسهیلات صندوق توسعه  ملي بسیار خوب است اما سود بالایی دارد که کار را برای اهالی صنعت سخت می‌کند، اکنون مشکل کسب و کار نبود نقدینگی کافی در این صنعت است، اگر وام‌های یارانه‌ای و یا تسهیلات صندوق توسعه ملی با سود کم به چاپخانه‌داران داده شود، می‌توان انتظار داشت که در آینده شاهد تغییراتی باشیم، چرا که اکنون پول کافی در صنعت چاپ در گردش نیست.

به گفته غفاری‌رهبر مشکل بی‌ثباتی قیمت ارز نیز در کاهش رونق کسب و کار بی تاثیر نبوده است، چراکه اگر سرمایه لازم نیز به این صنعت تزریق شود به‌دلیل بی ‌ثبات بودن قیمت ارز کار خاصی را نمی‌توان انجام داد .

مسوول ستاد برگزاری بیستمین نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران درباره تغییرات نمایشگاه بیستم نسبت‌ به سال‌های گذشته اظهار کرد: نمایشگاه نسبت به سال‌های گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است اما وضعیت ظاهری و امکانات نمایشگاه هنوز جای پیشرفت دارد و در این حوزه با سطح نخست جهانی فاصله زیادی داریم.

غفاری با اشاره به برگزاری نشستی با مسوولان شرکت نمایشگاهی تویاپ ترکیه گفت: روز گذشته(29 آذرماه) جلسه‌ای را با مسوولان شرکت تویاپ داشتیم و در آن جلسه نظر مسوولان ترکی را جویا شدیم، مسوولان تویاپ به ساختار نمایشگاه ایراد گرفتند و از نبود آمار دقیق بازديدكنندگان گلایه داشتند، نبود آمار دقیق بازديدكنندگان در نمایشگاه، کار برنامه‌ریزی را برای خود ما نیز با مشکل روبه‌رو کرده است، طی صحبت‌هایی که با مسوولان نمایشگاه داشتیم قصد داریم که این مشکل را برای سال آینده رفع کنیم. 

رییس هیات مدیره شرکت صنوف تولیدی و خدمات فنی تهران با تقدیر و تشکر از خبرگزاری ایبنا برای پوشش خبری این نمایشگاه گفت: حضور تخصصی‌ترین خبرگزاری حوزه کتاب و کتابخوانی در بیستمین نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران و پوشش خبر‌های نمایشگاه، این امکان را فراهم می‌کند تا افرادی که توانایی حضور در نمایشگاه را ندارند از اتفاقات این نمایشگاه اطلاع کافی پيدا كنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 189112