جوایز ادبی پولیتزر برندگان خود را اعلام کرد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۵۳
 
 
هیئت داوران جایزه پولیتزر اسامی برندگان حوزه‌های مختلف این جایزه را اعلام کرد. جایزه پولیتزر جایزه‌ای در روزنامه‌نگاری، ادبیات و موسیقی است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از سایت دانشگاه کلمبیا، هیئت داوران جایزه پولیتزر اسامی برندگان حوزه‌های مختلف این جایزه را اعلام کرد. جایزه پولیتزر جایزه‌ای در روزنامه‌نگاری، ادبیات و موسیقی است که بخش‌های گوناگون دارد. این جایزه معتبرترین جایزه روزنامه‌نگاری در آمریکا است که هر ساله (از سال ۱۹۱۷) با نظارت دانشگاه کلمبیا به روزنامه‌نگاران (و نیز به نویسندگان و شاعران و موسیقی‌دانان) داده می‌شود. این جایزه به‌نام بنیان‌گذار آن جوزف پولیتزر، روزنامه‌نگار مجاری‌تبار آمریکایی، در سده نوزدهم نام‌گذاری شده‌است.
 
هر ساله بنیاد پولیتزر جوایز نیم میلیون دلاری خود را به بهترین عکسهای خبری در زمینه‌های مختلف اهدا می‌کند که در میان تمام عکسهای خبری جهان به عنوان بهترین عکس خبری افشاگرانه و جسورانه معرفی می‌شوند.
 
جوایز ادبی پولیتزر 2019 طبق زیر اعلام شده است:
 
داستان: سرپرستی نوشته ریچارد پاورز / انتشارات نورتون
نمایش‌نامه: نگاه منصفانه نوشته جکی سیبلیس دروری
تاریخی: فردریک داگلاس: پیامبر آزادی نوشته دیوید بلایت / انتشارات سیمون اند شوستر
بیوگرافی: نگرو جدید: زندگی آلن لاک نوشته جفری سی. استیوارت / انتشارات دانشگاه آکسفورد
شعر: بودن با نوشته فارست گاندر/ انتشارات نیو دیرکشن
مستند: موفقیت و کامیابی: یک خانواده و شکست آمریکا نوشته الیزا گریسولد/ انتشارات فرار،استراتوس و گیروکس
 
جوزف پولیتزر روزنامه‌نگار معروف آمریکایی بود که بطور داوطلبانه به دانشگاه کلمبیا جهت راه اندازی یک مدرسه روزنامه‌نگاری پول پرداخت کرد. او جایزه ای بالغ بر ۲۵۰ هزار دلار و بورس تحصیلی تعیین کرد. بعد از مرگش، اولین بار در تاریخ ۱۹۱۷ این جایزه اهدا شد و بعد از آن هرساله در ماه آوریل به بهترین اثر ادبی تقدیم می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 274126