نخ الکترونیک کتاب‌خوان‌های آمازون هم آمد

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۶
 
 
شرکت آمازون به تازگی امکان جدیدی در کتاب‌خوان‌های الکترونیک خود ایجاد کرده است که به کاربران کتاب‌های الکترونیک اجازه می‌دهد مطالب خوانده و نخوانده شده را از هم تفکیک کنند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گودایریدر، بسیاری از انتشارات داخلی و خارجی معمولاً برای راحتی مشتری‌ها و خوانندگان کتاب‌ و رمان‌ها نخی نازک بین کتاب‌ها قرار می‌دهند تا خواننده بداند تا کدام صفحه را خوانده است و دفعه بعد به دنبال صفحه مورد نظر نباشد.
 
حالا این امکان به کتاب‌های الکترونیک نیز وارد شده است. شرکت آمازون در دستگاه‌های کتاب‌‌خوان کیندل خود امکانی برای کاربران قرار داده است تا صفحات و کلمات خوانده شده را از صفحات خوانده شده شناسایی کنند.
 
آمازون گفته است تمام کاربران دستگاه‌های کیندل از ماه آوریل می‌توانند با به روز رسانی سیستم عامل کتاب‌خوان‌های خود از این امکان استفاده کنند. نسخه 5.11.1 نرم افزار کیندل این امکان را دارد که در دستگاه‌های مدل پیپروایت نسخه چهار وجود دارد.
 
پیش از این آمازون وعده ایجاد چنین امکانی را برای کاربران کتاب‌خوان الکترونیک کیندل در زمان ساخت جوهر الکترونیکی خود داده بود. کاربران در کتاب‌خانه الکترونیک خود نیز می‌‌توانند کتاب‌های خوانده شده را از آنهایی که جدید هستند تفکیک کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 273905