سال گذشته یک چهارم مردم آمریکا کتاب نخوانده‌اند

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۳
 
 
گزارش جدید مرکز تحقیقاتی و نظرسنجی پیو نشان می‌دهد در سال گذشته از هر چهار نفر آمریکایی یک نفر کتاب نخوانده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از دیجیتال ریدر، مرکز تحقیقات موسسه نظرسنجی پیو در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده است در سال گذشته از هر چهار نفر بزرگسال آمریکایی یک نفر اصلاً کتاب نخوانده است. آمارهای موسسه پیو بر اساس نظرسنجی و تحقیقات میدانی این موسسه از ژانویه سال گذشته تا کنون است.
 
طبق نظرسنجی‌های صورت گرفته توسط پیو معلوم شده است که از سال 2012 تا کنون تعداد کتاب‌های مطالعه شده در این کشور تغییری نکرده است. بر این اساس در 12 ماه گذشته تقریباً 74درصد از مردم آمریکا یک کتاب خواندند که این رقم بالا نیز به کودکان و نوجوانان مربوط می‌شود.
 
به گفته موسسه پیو آمارها نشان می‌دهد کتاب‌های خوانده شده توسط مردم آمریکا بیشتر شامل کتاب‌های چاپی بودند که رقم آن در حدود 67درصد است. طبق این آمار معلوم می‌شود که هنوز مردم این کشور کتاب چاپی را به کتاب‌های دیجیتال ترجیح می‌دهند.
در سال گذشته میزان استقبال مردم آمریکا از کتاب‌های صوتی از 14 درصد در سال 2016 به نزدیک 18درصد در سال گذشته رسیده است. گزارش پیو نشان می دهد قشر کتاب‌خوان و دانشگاهی این کشور به طور متوسط چهار کتاب در سال مطالعه می‌کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 272991