افزایش سهم کتاب در خرده‌فروشی آمازون

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۲
 
 
فروشگاه‌ آمازون می‌گوید در دو سال اخیر میزان فروش در سایت و فروشگاه‌های فیزیکی افزایش داشته است که در این میان سهم کتاب‌فروشی بیشتر از بقیه کالاها بوده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از فوربس، فروشگاه آمازون با اعلام فروش سه ماه آخر سال 2018 اعلام کرده است که سهم کتابفروشی این غول خرده‌فروشی جهان نسبت به سال قبل از آن بهبود یافته است. آمازون می‌گوید کتابفروشی سهم عمده‌ای از درآمد این فروشگاه را تشکیل می‌دهد.
 
بر اساس داده‌های ارائه شده توسط آمازون در سه ماهه آخر سال 2018 نسبت به دوره مشابه آن در سال 2017 سهم کتاب فروشی این فروشگاه افزایش 13درصدی در فروشگاه‌های آنلاین داشته است. البته در فروشگاه‌های فیزیکی نسبت به سال 2017 کاهش 3درصدی مشاهده می‌شود.
 
طبق اطلاعات آماری ارائه شده توسط مسئولان آمازون فروش کتاب در سرویس‌های آنلاین در فرمت‌های دیجیتال و صوتی کمک شایانی به بالا بردن سهم فروش کتاب در میان کل فروش این فروشگاه داشته است. آمازون می‌گوید در فروشگاه‌های تازه تاسیس کتاب بیش از هر کالای دیگر فروش رفته است.
 
اداره آمار آمریکا (UCB) نیز در گزارشی از فروش بالای کتاب در فروشگاه‌ها و کتابفروشی‌های آمریکا خبر داده است. به گفته این اداره به طور کلی میزان فروش کتاب در سال گذشته افزایش داشته است و ناشران غیر از آمازون نیز از افزایش فروش خبر می‌دهند.
 
یک سخنگوی آمازون گفته است میزان فروش کتاب‌های دیجیتال در سرویس کتاب‌خوان کیندل این فروشگاه در سال‌های 2017 و 2018 افزایش داشته است. آمازون اخیراً اعلام کرده است قصد دارد فروشگاه‌های فیزیکی بیشتری در آمریکا افتتاح کند. این فروشگاه اخیراً افتتاح فروشگاه کتاب شهر دنور را خبر داده بود.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 272935