جان گریشام و آگهی‌های ترحیم نیویورک تایمز

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۶
 
 
جان گریشام نویسنده مشهور داستان‌های جنایی می‌گوید بسیاری از داستان‌هایش را با الهام از آگهی‌های ترحیم روزنامه نیویورک تایمز می‌نویسد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پیج سیکس، جان گریشام نویسنده مشهور آمریکایی در رشته حقوق تحصیل کرده است و اکثر رمان هایش نیز با حال و هوای رشته تحصیلی‌اش نوشته می‌شوند. چند سالی در شغل وکالت کار می‌کرد ولی بعد به طور تمام وقت نویسندگی را انتخاب کرد و حالا یکی از مطرح‌ترین نویسنده‌های رمان‌های حقوقی در آمریکاست.
 
رمان‌های گریشام به بسیاری از زبان‌های زنده دنیا ترجمه و  بیشتر کتاب‌هایش به فارسی هم ترجمه شده‌اند. از اکثر کتاب‌های وی یک نسخه سینمایی نیز ساخته شده ‌است.
 
گریشام به تازگی در اظهارنظری گفته است یکی از چیزهایی که به خواندنش علاقه دارد آگهی ترحیم است که یکی از منابع اصلی الهام بخش در نوشتن داستان‌هایش است.
 
وی گفت: هر روز در آگهی های ترحیم روزنامه نیویورک تایمز به دنبال سوژه کتابهایم هستم. خیلی وقت‌ها مطالب این آگهی‌ها را مطالعه می‌کنم و ایده‌های جدیدی برای نوشتن می‌گیرم. مثلاً برای نوشته کتاب مرد معصوم از یک آگهی ایده گرفتم که مرگ مردی به نام رون ویلیامسون را اطلاع می‌داد که به خاطر جرم نکرده اعدام شده بود.
 
وی افزود: ویلیامسون هم سن من بود و سابقه شغلی‌اش نیز با من یکی بود. در بعضی از آگهی‌های ترحیم نیویورک تایمز داستان‌های واقعی بسیار ارزشمندی نوشته می‌شوند که هر کدام از آنها یک رمان هستند. نویسنده آثاری چون شیاد، مرد معصوم، وکیل، زمانی برای کشتن و اتاق مجازات معتقد است اکثر نوشته‌هایش را بر اساس تجربیات شخصی خود از حوادث و نوشته‌هایی می‌گیرد که هر روز در روزنامه‌ها نوشته می‌شوند.
 
گریشام در اولین سال برگزاری جایزه‌ رمان حقوقی هارپر لی به عنوان برنده شناخته شد. گریشام تا کنون 22 رمان به نگارش در آورده است‌ که اکثر آنها جزء کتاب‌های پرفروش بازار کتاب آمریکا بودند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 272058