کاهش قیمت و افزایش کتاب الکترونیک در آلمان

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۰
 
 
در سال گذشته میلادی بیش از نیمی از خانواده‌های آلمانی اقدام به خرید کتاب الکترونیک کردند. گفته می‌شود کاهش قیمت این نوع کتاب‌ها عامل اصلی استقبال مردم بوده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از ایبوک ریدر، تعداد خانواده‌های آلمانی که سال گذشته میلادی کتاب الکترونیک خریدند به 50درصد رسیده است. بر اساس این گزارش نیمی از خانواده‌های آلمانی در سه سال گذشته حدود 6/1 میلیون کتاب خریده‌اند که این رقم نسبت یک دهه گذشته بی سابقه بوده است.  
 
فروش کتاب‌های الکترونیکی یا دیجیتالی در حالی در آلمان رشد داشته است که میزان خرید کتاب چاپی نیز وضعیت خوبی داشته است. آمارهای دولتی در این کشور نشان از استقبال خانواده‌ها از کتاب است.
 
این در حالی است که در سال ۲۰۱۴ تنها اندکی بیش از یک میلیون خانوار، یعنی حدود تنها پنج درصد از جمعیت کتابخوان، کتاب الکترونیکی تهیه کرده بودند. بنا به گزارش‌های موجود در دیگر کشورهای اروپای غربی نیز گرایش مشابهی قابل ‌مشاهده است.
 
طبق آمارهای اعلام شده در سال 2018 بیش از 24میلیون کتاب الکترونیک در آلمان فروخته شده است که نسبت به سال 2017 حدود 19درصد رشد داشته است. سایت تولینو (Tolino) علت افزایش استقبال به کتاب‌های الکترونیک را کاهش قیمت آن در سال‌های اخیر عنوان می‌کند.
 
طبق گفته این سایت کتاب الکترونیک به طور متوسط حدود نیم یورو نسبت به سال 2017 کاهش قیمت داشته است. گفتنی است سایت آمازون همچنان بیشترین سهم بازار کتاب الکترونیک را در آلمان و سایر کشورهای اروپایی دارد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 269987