تشکر اتحادیه کتاب‌فروشان آمریکا از ناشران برای حمایت از کتاب‌فروشان مستقل

 
تاریخ انتشار : جمعه ۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۱
 
 
یکی از مدیران ارشد اتحادیه کتاب‌فروشان آمریکا به خاطر حمایت ناشران این کشور از کتاب‌فروشان مستقل گفت: شاهد افزایش درآمد خرده‌فروشان در سال گذشته بودیم.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گودایریدر، مدیر اجرایی اتحادیه کتاب‌فروشان آمریکا آماری مبنی بر افزایش درآمد کتاب‌فروشان مستقل این کشور منتشر کرده است و در کنار آن از حمایت ناشران این کشور از خرده فروشان تشکر کرده است.
 
اورن تیچر یکی از مدیران ارشد اتحادیه کتاب‌فروشان آمریکا می‌گوید در سال 2018 شاهد افزایش 5درصد فروش کتاب در خرده‌فروشی‌ها و کتابفروشان مستقل  در این کشور بودیم. وی اعلام کرد در طول پنج سال گذشته با وجود غول‌های کتابفروشی آنلاین مثل آمازون رشد نسبی در  فروش کتابفروشان وجود داشته است.
 
طبق آمارهایی که اتحادیه کتاب‌فروشان آمریکا منتشر کرده است بین سال‌های 2009 تا 2015 تعداد کتابفروشان مستقل در این کشور 35درصد افزایش داشته است و علاوه بر آن فروش کتاب‌های چاپی نیز از سال 2013 تا 2017 رشد فزاینده داشته است. تیچر اعلام کرد در سال 2017 پررونق‌ترین سال برای کتاب‌فروشان بود.
 
در همین ضمن رایان رافائلی استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه هاروارد افزایش فروش کتاب‌های چاپی در عصر دیجیتال را امیدوارکننده خطاب کرد و گفت: فروش بالای کتاب‌های چاپی و سنتی در مقابل کتاب‌های الکترونیک نشانه علاقه مردم به فرهنگ و تمدن است. وی اعتقاد دارد کتاب زیرساخت فرهنگی جوامع است و هرچه فروش آن بالا رود موجب ارتقاء و پیشرفت جامعه خواهد شد.
 
این استاد دانشگاه هاروارد افزود: حداقل خوشحالی من از افزایش و رونق کتاب فروشی‌های مستقل این است که من اعتقاد دارم این مکان‌ها نه تنها محلی برای فروش کتاب است بلکه فضایی فرهنگی برای ارتباط و گفتگوی افراد درباره ایده‌ها و نظرات مشترک فرهنگی است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 269654