جایزه داستان‌های سیاسی بنیاد جرج اورول

 
تاریخ انتشار : شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۲
 
 
بنیاد جرج اورول اعلام کرده است که قصد دارد جایزه کتاب خود را به دو بخش سیاسی و مستند مجزا کند که هر کدام 3هزار پوند ارزش دارند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بوکسلر، بنیاد جرج اورول در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرده است از ماه آینده جایزه کتابی راه‌اندازی می‌کند که هدفش تقدیر از رمان یا داستان‌های کوتاهی است که با موضوع سیاسی یا اجتماعی نوشته شده باشند. این بنیاد می‌گوید این جایزه بر اساس معیارهای هنری داستان‌ها و نوع پرداخت آن‌ها به موضوعات سیاسی و اجتماعی خواهد بود.
 
جایزه کتاب اورول برای داستان‌های سیاسی توسط آژانس ادبی جرج اورول و ریچارد بلر پسر جرج اورول حمایت مالی می‌شود. از سازمان‌های حامی این جایزه موسسه ای.ام. هلث است.
 
البته جایزه کتاب اورول پیش از این به کتاب‌های داستانی و مستند تعلق می‌گرفت ولی بنیاد اورول تصمیم گرفته جایزه‌ای جدید تاسیس کند که به آثار داستانی و مستند به طور جداگانه جایزه اعطا کند. گفته می‌شود این جوایز ارزش 3هزار پوندی خواهند داشت و هر سال در سالروز تولد جرج اورول 25 ژوئن به برندگان داده می‌شود.
 
اریک آرتور بلر با نام مستعار جرج اورول داستان‌نویس، روزنامه‌نگار و شاعر انگلیسی آثار مشهوری مثل قلعه حیوانات و 1984 بود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 266855