داستان و مستند تاریخی بی‌رقیب در بازار کتاب اروپا

 
تاریخ انتشار : شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۰
 
 
در ماه‌های اخیر گزارش بازار کتاب کشورهای اروپایی نشان می‌دهد مردم این قاره بیشتر دوست دارند کتاب‌های داستان و مستندی بخوانند که قالبی تاریخی داشته باشد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پابلیشرزویکلی، در آلمان و دیگر کشورهای اروپایی بازار کتاب‌های داستانی تاریخی داغ است و مردم بیشتر ترجیح می‌دهند داستان‌هایی بخوانند که درباره گذشته سرزمین‌شان صحبت می‌کند.
هرچند بازار کتاب در کشورهای اروپایی بر اساس ذائقه و فرهنگ مردم این کشورها نوسان شدیدی نشان می‌دهد ولی معمولاً داستان‌های تاریخی در اکثر این کشورها مشتری زیادی دارد. در آلمان چند ماهی است که یک مجموعه داستان تاریخی با عنوان سه‌گانه نقطه گردش نوشته کارمن کورن در صدر جدول پرفروش این کشور قرار دارد. این کتاب داستان چهار قهرمان زن اوایل قرن بیستم این کشور را روایت می‌کند. نکته جالب مقام دوم پرفروش‌های آلمان نیز مربوط به داستانی تاریخی است که با عنوان جستجو نوشته شارلوت لینک درباره دختری گم شده است.
 
کتاب سوم پرفروش کشور آلمان افسانه‌های تصادفی نام دارد که توسط یوناس جانسون نوشته شده است. این کتاب نیز حال و هوای تاریخی دارد. در لیست پرفروش‌های کتاب‌های مستند نیز عناوینی دیده می‌شود که به نوعی درباره تاریخ کشور آلمان و اروپا بحث می‌کنند.
 
در ایتالیا وضع کمی تفاوت دارد. در این کشور فوتبال دوست کتاب شرح حال زندگی فراچسکو توتی ستاره تیم فوتبال رم پرفروش‌ترین کتاب چند ماه اخیر این کشور است. توتی در این کتاب علاوه بر زندگی شخصی خود نکاتی نیز درباره وضعیت فوتبال این کشور نوشته است.
 
در مقام‌های بعدی کتاب‌های داستانی تاریخی مثل پسر قرن دوایکس نوشته آنتونیو اسکوراتی و کتاب دوست فوق‌العاده من نوشته النا فرانته دیده می‌شود. کتاب‌های اخیر یکی درباره تاریخچه ایتالیا و دوران موسیلینی صحبت می‌کند و دیگری داستان مادربزرگی است که گذشته کشورش را برای نوه‌اش تعریف می‌کند.
 
در اسپانیا کتاب پادشاه نوشته ادواردو مندوزا پرفروش‌ترین اثر داستانی است که مجموعه داستانی سه‌گانه است که سه قرن قبل از قرن بیستم کشور اسپانیا را روایت می‌کند. در میان کتاب‌های مستند پرفروش ماه‌های اخیر کشور اسپانیا عناوینی مثل 21درس برای قرن 21 دیده می‌شود که توسط نوح حراری نوشته شده است. این کتاب تاریخ کشور اسپانیا را روایت می‌کند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 266833