همزمان با اتمام نمایشگاه کتاب فرانکفورت؛

جایزه کتابفروشان آلمانی امسال به زوج باستان شناس رسید

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۹
, مترجم : محمد حسن لو
 
 
هر سال در جریان نمایشگاه فرانکفورت، انجمن ناشران و کتابفروشان آلمانی جایزه‌ای موسوم به جایزه صلح به فعالان فرهنگی می‌دهد. امسال این جایزه به زوج آلمانی رسید.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، جایزه صلح کتابفروشان آلمانی امسال در مراسم اختتامیه نمایشگاه کتاب فرانکفورت به یک زوج باستان‌شناس آلمانی به نام‌های آلیدا و جان اسمان زوج باستان شناس آلمانی اهدا شد. 

جایزه صلح کتابفروشان آلمان یک جایزه صلح جهانی است که اتحادیه ناشران و کتابفروشان آلمان هر ساله در جریان برگزاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت برگزار می‌کند.

این جایزه از سال ۱۹۵۰ به صورت مستمر به شخص یا نهادی که در پیشبرد و تحقق اندیشه‌های بشردوستانه و صلح‌آمیز موثر بوده باشد، تقدیم می‌شود. جایزه صلح کتابفروشان آلمان هر سال در کلیسای پاول، که سنگ بنای نمایشگاه کتاب فرانکفورت در آن گذاشته شده است، برگزار می‌شود. 

این جایزه را تاکنون نویسندگان، پزشکان، فیلسوفان، سیاستمداران، ناشران، موسیقیدانان و مترجمان با ملیت‌های مختلف دریافت کرده‌اند.

مارگارت آتوود، هرمان هسه، کارل یاسپرس، ارنست بلوخ، ماکس فریش، اوکتاویو پاز، واسلاو هاول، آنه ماری شیمل، ماریو بارگاس یوسا، یورگن هابرماس، یاشار کمال، آسترید لیندگرن و اورهان پاموک از برندگان این جایزه هستند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 266472