​افتتاح اولین کتاب‌فروشی بدون فروشنده در دبی

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۸
, مترجم : مریم سیفی‌پور
 
 
برای اولین بار اولین یک کتاب‌فروشی بدون فروشنده در دبی و بر مبنای اعتماد بر مشتری افتتاح شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روزنامه البیان- برای اولین بار در خاورمیانه یک کتاب‌فروشی 24 ساعته بدون فروشنده در شهر دبی بر مبنای اعتماد بر مشتری افتتاح شده که بازیدکنندگان از این کتاب‌فروشی می‌توانند هر کتابی که خواستند بردارند و پول آن را در صندوقی که بر روی آن صندوق اعتماد نوشته شده و در خارج از کتاب‌فروشی نصب شده بیندازند.

این کتاب‌فروشی که قهرمان کتاب نام دارد از ایده‌ خلاقانه یک تاجر اماراتی با نام محمد عیسی القبیسی نشات گرفته که علاقه‌اش به کتاب و کتاب‌خوانی به ایجاد پروژه‌هایی شبیه به این که در نوع خود بی‌نظیر است منجر شده است.

او گفته که به مشتری‌های خود اعتماد و اطمینان دارد و نیازی به استخدام فروشنده برای کتاب‌فروشی‌اش احساس نمی‌کند.

این کتاب‌فروشی بیش از 20 هزار کتاب را به زبان‌های مختلف اعم از انگلیسی، عربی، فرانسوی، روسی، اسپانیایی و چینی در بر می‌گیرد. قیمت‌های کتاب‌ها با برچسب سبز یا زرد روی آن‌ها چسبانده شده که بین 10 تا 20 درهم می‌باشد.

 به گفته‌ صاحب این کتاب‌فروشی بیش از هزار کتاب هر روز در این کتاب‌فروشی به فروش می‌رسد و با استقبال خوبی از سوی گروه‌های مختلف سنی روبه‌رو بوده تا جایی که قرار است شعبه‌های دیگری از کتاب‌فروشی‌های بدون فروشنده در سراسر شهر دبی ایجاد شود.

از پروژه‌های دیگری که توسط این تاجر اماراتی اجراء شده، استقرار ماشین‌های سیار پر از کتاب در اطراف مجتمع‌های مسکونی، پارک‌ها و مراکز تجاری بوده که به فروش کتاب در روزهای تعطیل می‌پردازند. مبادله کتاب در مرکز واحه دبی به این ترتیب که خانواده‌های اماراتی کتاب‌‌های دست‌دوم درسی فرزندانشان را با کتاب‌های آموزشی نو برای کودکان به صورت رایگان تعویض می‌کنند از دیگر اقدامات اوست که تا به حال به انجام رسیده است. او گفته ایده‌های بسیار دیگری برای ترویج کتاب‌خوانی در کشورش در سر دارد که در حال مطالعه بر روی آن‌ها است. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 266254