​ژاپن مهمان ویژه سی‌وهفتمین نمایشگاه کتاب شارجه

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۸
, مترجم : مریم سیفی‌پور
 
 
قرار است در سی‌و ‌هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب شارجه که به عنوان سومین نمایشگاه مهم در جهان شناخته می‌شود بیش از یک‌ونیم میلیون کتاب از 77 کشور در سراسر جهان در معرض دید عموم گذاشته شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل ازروزنامه الیوم‌السابع-سی‌و‌هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب شارجه با بیش از یک‌و نیم میلیون کتاب و با حضور کشور ژاپن به عنوان مهمان ویژه از تاریخ 31 اکتبر در مرکز اکسبوی شارجه افتتاح می‌شود و تا تاریخ 10 نوامبر به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد.

 در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب شارجه بیش از 1800 ناشر از 77 کشور جهان، با بیش از 80 هزار عنوان جدید به عرضه کتاب‌های خود به زبان‌های مختلف خواهند پرداخت. برخی کشورها از جمله آرژانتین، بلغارستان، کنیا، کرواسی، جمهوری آذربایجان، کره جنوبی، استرالیا و گانا برای اولین بار است که در این دوره از نمایشگاه حضور خواهند داشت.

عزالدین میهوبی، وزیر فرهنگ الجزائر، شخصیت فرهنگی سال و «قصه حروف» به عنوان شعار این دوره انتخاب شده است.

احمد العامری، رئیس هیئت کتاب شارجه در خصوص این دوره از نمایشگاه کتاب عنوان کرد: «نمایشگاه کتاب شارجه تنها یک رویداد سالانه گذرا نیست؛ بلکه جزئی از حافظه عموم ملت در کشور، منطقه و جهان است. این نمایشگاه عرصه‌ای برای ایجاد روابط و تبادلات فرهنگی و مکانی برای ملاقات بین ملت‌های منطقه و جهان است و همین بعد اجتماعی، فرهنگی و وجدانی منحصر‌به فرد این نمایشگاه است که آن را به اولین نمایشگاه مهم در سطح منطقه و در سطح جهانی به سومین نمایشگاه تبدیل کرده است.»

او در ادامه اظهار کرد: «هیئت کتاب شارجه تلاش‌‌های گسترده‌ای را در سطح داخلی، عربی و بین‌المللی انجام داده و از خلال برقراری سلسله‌ای از روابط با موسسه‌های فرهنگی و ناشرین در کشورهای اروپایی، آمریکا و شرق آسیا جایگاه خود را تحکیم بخشیده است، تا جایی که شارجه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب سائوپولو میهمان افتخاری بود و در نمایشگاه کتاب پاریس نیز حضور برجسته‌ای داشت. علاوه بر آن در سال 2019 در نمایشگاه کتاب دهلی به عنوان مهمان ویژه انتخاب شده است.»

در این دوره از نمایشگاه کتاب شارجه قرار است 1800 برنامه‌ و فعالیت‌های آموزشی و جلسات مختلف از جمله کلاس‌های آموزشی با مشارکت 145 ناشر عربی درباره چگونگی پرفروش شدن کتاب برگزار شود.

احلام مستغانمی، نویسنده مطرح الجزائری و ابرهیم نصرالله، برنده بوکر عربی سال 2018 از میهمانانی هستند که در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 265858