فرانچسکو توتی کتاب خاطراتش را منتشر کرد

 
تاریخ انتشار : جمعه ۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۱
, مترجم : سحر حسابی
 
 
فرانچسکو توتی، فوتبالیست ایتالیایی و اسطوره تیم آ. اس. رُم کتاب خاطراتش را منتشر و روز پنج‌شنبه بخش‌هایی از آن را برای طرفدارانش خواند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از واشنگتن پست، فرانچسکو توتی، بازیکن افسانه‌ای رُم روز گذشته در تولد 42 سالگی‌اش در یک مهمانی از کتاب زندگینامه‌اش رونمایی کرد و بخش‌هایی از اتفاقاتی را که منجر به خداحافظی‌اش در سال گذشته از مستطیل سبز شد توضیح داد.
 
از بعضی از مربیان و هم‌تیمی‌های شناخته‌شده توتی از جمله آنتونیو کاسانو، وینسنت کاندلا، مارچلو لیپی، و کلودیو رانیری نیز دعوت شد تا درباره 25 سال حضور توتی در تیم محبوبش، آ. اس. رُم سخن بگویند.
 
کتاب زندگینامه توتی «یک کاپیتان» نام دارد و با همکاری پائولو کاندو، خبرنگار معروف ایتالیایی به نگارش درآمده است. وی در این مراسم به شوخی خطاب به مهمانان گفت: «تاکنون در زندگی‌ام کتاب نخواندم و این اولین کتابی است که می‎خوانم!»
 
بازیکن افسانه‌ای رُم در کتابش اعلام می‌کند که وقت خداحافظی‌اش فرا رسیده بود و باید کفش‌هایش را آویزان می‌کرد اما از اینکه مدیریت باشگاه در آن زمان او را مجبور به تصمیم‌گیری سریع کردند ناراحت است: «دیر یا زود این کار را انجام می‌دادم اما دوست داشتم خودم تصمیم بگیرم و این کار را به شکلی متفاوت انجام دهم.»
 
توتی با ادعای مجبور شدنش به بازنشستگی توسط لوسیانو اسپالتی، مربی سابق رُم و حال حاضر اینتر میلان را ناراحت کرد اما هنوز واکنشی از اسپالتی نسبت به این ادعا منتشر نشده است.
 
قرار است بخشی از عواید فروش این کتاب به بیمارستان اطفالی در شهر رُم اختصاص داده شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 265717