استاو شرز برنده بهترین جایزه داستان جنایی سال ۲۰۱۸ شد

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۷
 
 
«نفوذ» که در آن یک مورد آدم‌ربایی از ترورهای آنلاین پرده بر می‌دارد، جایزه تیکستون اُلد پکیولر ۲۰۱۸ را از آن خود کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گاردین - استاو شرز جایزه تیکستون اُلد پکیولر برای بهترین داستان جنایی سال ۲۰۱۸ را با رمان «نفوذ» از آن خود کرد.

سومین بازی برای کارآگاه جک کریگان و جنوا میلر زمانی آغاز می‌شود که یک زن جوان به ایستگاه پلیس غربی آنها در لندن می‌رود و می‌گوید که دوستش از خوابگاه فکسنی که هر دو در آن زندگی می‌کردند دزدیده شده است. کارآگاهان خیلی زود متوجه می‌شوند که کسی با استفاده از تکنولوژی کنترل از راه دور کنترل لپ‌تاپ‌ها و زندگی این دو زن را به دست گرفته است.

لی چایلد، رئیس هیات داوران، این‌گونه از این رمان تجلیل کرد: «آمیزه‌ای درخشان و طبیعی از ترورها و دلهره‌های قدیمی با موضوعات مدرن در هسته آن».

او گفت: «شرز با ویژگی خالص نثر خود شناخته شده است و اینجا از خودش هم پیشی گرفته. این رمان نمی‌توانست نادیده گرفته شود. او با این کار این ژانر را به جلو پیش برد. پس امروز یک روز خوب برای داستان جنایی است.»

شرز جایزه سه هزار پوندی خود را در افتتاحیه فستیوال نویسندگی جنایی هروگیت دریافت کرد. او به نویسندگان پیشین برنده این جایزه ازجمله دنیس مینا، مارک بیلینگهام و برنده سال پیش، کریس بروکمایر پیوست.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 263414