کمپین مطالعه برای سلامت روان در کتابخانه‌های انگلیس

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۶
, مترجم : محمد حسن لو
 
 
کتابخانه های محلی در استان باکینگهام شایر انگلیس کمپینی برای تشویق مردم به کتابخوانی راه انداخته‌اند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از mix96، تحقیقات بسیاری در دانشگاه‌های معتبر جهان ثابت کرده است که مطالعه روی ذهن و سلامت روان انسان تاثیر مثبت دارد. تحقیقات دانشگاه ساسکس از آخرین نمونه این تحقیقات است که نشان می‌دهد مطالعه موجب بالا رفتن روحیه افراد و تضمین سلامت روانی آن‌ها می‌شود. 

در تحقیقات این دانشگاه به خوبی نشان داده شده است که افراد علاقمند به کتاب‌خوانی نسبت به دیگران در زندگی روزمره مشکلات کمتری را در رابطه استرس و فشارهای روانی تجربه می‌کنند. 

انجمن کتابخانه‌های عمومی استان باکینگهام شایر انگلیس در کمپینی با عنوان «مطالعه برای سلامت روان» از خانواده‌های انگلیسی خواستند که بیشتر کتاب بخوانند و فرزندان خود را به مطالعه تشویق کنند. باکینگهام شایر واقع در جنوب شرقی انگلیس یکی از بهترین و بیشترین کتابخانه‌های محلی را در سراسر این کشور دارد. 

مسئولان کتابخانه‌ها در این استان بسته‌ای شامل 37 کتاب با موضوعات مختلف تهیه کرده‌اند که به مراجعه‌کنندگان خود ارائه می‌کنند. بیشتر این کتابها توسط نویسندگان محلی نوشته شده‌اند. 

«نوئل براون» نماینده منطقه باکینگهام شایر در مجلس انگلیس و یکی از مسئولین این طرح می‌گوید: امیدواریم در تابستان مردم بیشتری به کتابخانه‌ها مراجعه کنند چون معتقدیم کتاب سلامت روان افراد و متعاقب آن جامعه را تضمین می‌کند. 

وی امیدوار است این کمپین در دیگر کتابخانه‌های کشور انگلیس نیز اجرا شود. به نظر براون کتابخانه‌ها قلب تپنده فرهنگ هر جامعه هستند و باید فعالیت آن‌ها به خصوص در اوقات تعطیلات بیشتر شود. 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 263402