کتاب صوتی بازار کانادا را هم قبضه کرد

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۸
, مترجم : محمد حسن لو
 
 
همانند آمارهای مربوط به کشورهای آمریکا و انگلیس، در بازار کتاب کانادا هم فروش ‌کتاب‌های صوتی در صدر قرار دارد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پابلیشینگ، فروش کتاب‌های صوتی در بازار کتاب کانادا همانند سایر کشورهای انگلیسی زبان مثل آمریکا و انگلیس در سال‌های گذشته پررونق بوده است.

چندی پیش انجمن ناشران انگلیس و آمریکا در گزارش‌هایی به افزایش فروش کتاب‌های صوتی در ماه‌های ابتدایی سال 2018 نسبت به زمان مشابه در سال 2017 اشاره کردند.

انجمن ناشران انگلیس نیز گفته بود علاقه به کتاب صوتی در بین قشر 24 تا 44 ساله در سال 2017 نسبت به سال 2016 رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است.

موسسه و اتحادیه ناشران کانادایی موسوم به شبکه کتاب (Booknet) کانادا اعلام کرده فروش و تولید کتاب‌های صوتی در سال 2017 نسبت به سال 2016 در بین ناشران این کشور افزایش داشته است. این اتحادیه در گزارش خود اعلام کرد در سال 2017 حدود 61درصد از ناشران کانادایی کتاب صوتی تولید کردند که این رقم در سال 2016 حدود 37درصد بوده است. 

شبکه کتاب کانادا در گزارش خود علت این افزایش تولید کتاب صوتی را در بین ناشران این کشور اعتماد به بازار فروش این کتاب‌ها اعلام کرده است. 

در گزارش این شبکه آمده است: «ناشران کانادایی در سال 2017 تقریباً دو برابر سال گذشته کتاب صوتی تولید کردند که از نظر اقتصادی توجیه منطقی ندارد ولی به خاطر اعتماد به بازار فروش این کتاب‌ها شاهد چنین رشدی در تولید کتاب‌های صوتی بودیم.» 

در گزارش اتحادیه شبکه کتاب کانادا نیز به آمارهای فروش کتاب الکترونیک نیز اشاره شده که نسبت به کتاب‌های صوتی از افت محسوسی برخوردار بوده است. به گفته این اتحادیه 30درصد از کتاب‌های الکترونیک منتشر شده توسط ناشران کانادایی اصلاً فروخته نشدند. البته تعداد کتاب‌های فروخته نشده در سال 2016 در حدود 46درصد بود. با این وجود میزان فروش کتاب الکترونیک نیز مثل کتاب صوتی نسبت به سه سال گذشته رشد داشته است.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 262086