​رمان نویسنده تونسی برای سومین بار برنده جایزه فرانسوی شد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۱
, مترجم : مریم سیفی‌پور
 
 
یامن المناعی، نویسنده تونسی با رمان «پشته شعله‌ور» توانست جایزه کتاب لوریانتال سال 2018 را از آن خود کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از لیورابدو- یامن المناعی، نویسنده تونسی، برای بار سوم توانست جایزه‌ای دیگر را برای یک رمان از آن خود کند. هیئت داوران جایزه کتاب لوریانتال، یامن المناعی، نویسنده تونسی را برای رمان «پشته شعله‌ور» به عنوان برنده امسال این جایزه معرفی کردند و باریک‌بینی و ظرافت سبک نوشتار او را در این رمان ستودند.

این نویسنده تونسی سال گذشته میلادی موفق شده بود با همین رمان جایزه پنج قاره فرانسوی‌زبان و جایزه بزرگ رمان متیس را برنده شود.

المناعی در این کتاب داستان یک پرورش‌دهنده زنبور عسل را روایت می‌کند که زندگی‌اش را به شکلی ریاضت‌وار با زنبورهای خود و به دور از مردم در روستایی دور افتاده می‌گذراند. یک روز صبح او با باز کندن در کندو، با بدن‌های بی‌جان و مثله‌شده شده زنبور‌ها مواجه می‌شود که این اتفاق او را مجبور می‌کند دوباره با هم‌نوعان خود وارد ارتباط شود تا از حقیقت ماجرا سر درآورد.

یامن المناعی، در سال 1980 میلادی در تونس متولد شد. او اکنون در پاریس اقامت دارد و آثارش را به زبان فرانسه می‌نویسد. او با سه رمانی که تاکنون نوشته توانسته بیش از 5 جایزه ادبی را به دست آورد. 

جایزه کتاب لوریانتال توسط بنیادی با همین نام پایه‌گذاری شده و هدف از آن قدردانی از طرح موضوعاتی در روایت‌های داستانی است که به شناخت شرق و گسترش فهم و درک شرق و جهان عرب، زبان‌ها، تمدن‌ها و ارزش‌های فرهنگی آن کمک کند.

 سال گذشته میلادی جایزه لوریانتال به سوزان ابوالهوی، نویسنده امریکایی-فلسطینی برای رمان «آبی بین آسمان و دریا» تعلق گرفت.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 262074