۱
 

50 کلمه داستان با موضوع انقلاب بنویسید، 30 پوند جايزه بگيريد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۹
, مترجم : محمد حسن لو
 
 
در کشور آمریکا دانشگاه لینکلن با همکاری یک نمایشگاه کتاب با همین عنوان مسابقه‌ای برای جستجوی استعدادهای جوان نویسندگی برگزار کرده است. در این مسابقه باید داستان کوتاه 50 کلمه‌ای نوشته شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از لینکلن شایر لایو، در تاریخ ادبیات داستان‌های انگلیسی زبان شاید نویسندگانی بسیاری وجود داشته باشند که داستان‌های کوتاه موفق نوشته باشند. ولی شاید کمتر نویسنده‌ای وجود داشته باشد که بتواند در شش کلمه یک داستان کامل بنویسد.
همینگوی در شش کلمه داستاني نوشته است: «کفش‌ نوزاد براي فروش، هرگز پوشیده نشده.»
همينگوي اين داستان كوتاه را در مسابقه‌اي شركت داد و 70 دلار بابت آن برنده شد.

در بین نویسنده‌های غیرانگلیسی زبان شاید بتوان نام فرانتس کافکا را مثال زد که در جملاتی محدود داستان‌های عمیقی می‌نوشت. 

سال گذشته دانشگاه لینکلن انگلیس با همکاری چند سازمان غیردولتی به خصوص فستیوال کتاب لینکلن که وابسته به این دانشگاه است، مسابقه‌ای برای کشف استعدادهای نویسندگی داستان‌های کوتاه برگزار کرد که به گفته مسئولان آن با موفقیت چشمگیری روبرو شد. به گفته آن‌ها پارسال حدود 300 نویسنده جوان آثار خود را به این جشنواره ارسال کردند که از بین آن‌ها سه نفر در سه رده سنی مختلف انتخاب شدند. پارسال 30پوند به هر نویسنده اعطاء شد. 

شرایط شرکت در این فستیوال ادبی ساده است. نویسندگان باید داستان‌هایی در 50 کلمه بنویسند.امسال موضوع انقلاب برای اين مسابقه انتخاب شده است. قرار است برندگان جایزه امسال در طی روزهای برگزاری فستیوال بین 24 تا 29 سپتامبر (2مهر) اعلام شود. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261883
 


 
Sam
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷-۰۴-۰۲ ۱۰:۲۳:۳۰
سلام وقت بخیر.ممنون میشم اگر توضیح بدید چطورباید داستانمون رو وب کجا ارسال کنیم.و اینکه فرصت ارسال تا کی هست؟ (225493)