​«مسلمانان» برنده جایزه داستان کودکان رادیکال شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۶
, مترجم : مریم سیفی‌پور
 
 
زانیب میان با کتاب «مسلمانان» توانست جایزه کتاب کودک شورشیان کوچک را در بخش داستان رادیکال از آن خود کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از بوک‌سلر-کتاب کودک «مسلمانان» نوشته زانیب میان، که از سوی یک انتشارات کوچک مستقل به چاپ رسیده بود، توانست بر 7 رقیب دیگر خود از جمله ملاله یوسف زی، گیل لوئیس، الیس دولان و...  که نامزدهای نهایی این جایزه معرفی شده بودند پیروز شود و جایزه کتاب کودک شورشیان کوچک را از آن خود کند.

«مسلمانان» که به سبک کتاب‌های کمیک نوشته شده داستان زندگی پسر مسلمانی به نام عمر است که به مسلمان بودن خود افتخار می‌کند و مشتاق است که آموزه‌های اسلامی را در زندگی‌اش به کار برد. در این مسیر او وارد مدرسه جدیدی می‌شود و باید با دانش‌آموزان زورگو و قلدر آن مدرسه کنار بیاید.

زانیب میان، هدف خود را از نوشتن این کتاب، افزایش چشمگیر تهدید‌ها علیه دین‌داری و ایمان در سال‌های اخیر عنوان کرد.

پاتریک لورانس، نویسنده و داور این جایزه، درباره کتاب برگزیده گفت: «این کتاب یک چالش مفرح و در عین حال تاثیرگذار در برابر تصویر نادرست و همه‌گیر از چهره‌ مسلمانان است که از طریق اخبار و رسانه‌ها به مردم منتقل می‌شود. کودکان بیشتری در سراسر جهان نیاز به خواندن این کتاب دارند.»

در این دوره همچینین به گیل لوئیس که برای بار چهارمین بار نامزد دریافت این جایزه معرفی شده بود جایزه افتخاری اهدا شد.

جایزه کتاب کودک شورشیان کوچک که از سوی کتاب‌خانه لاترباکس و کتاب‌فروشی هوسمانس پایه‌گذاری شده، ششمین سال برگزاری خود را پشت سر می‌گذارد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261831