شاعر جوان برنده جایزه شعر تد هیوز شد

 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۶
, مترجم : مهرناز زاوه
 
 
جوی برنارد، شاعر 29 ساله انگلیسی برنده امشال جایزه شعر تد هیوز شد. داوران شعر وی را: « یک تجربه شخصی، صمیمانه و شجاعانه» دانستند.
 
جوی برنارد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گاردین - جایزه پنج هزار پوندی امسال «تد هیوز» به جوی برنارد، شاعری تعلق گرفت که مهیج‌ترین گام‌ها را برای شعر برداشت و مجموعه‌های منتشر شده را به موازات اجراهای زنده و قطعات رادیویی پیش برد.

به گفته سالی بیمیش، یکی از داوران؛ «آنچه بیش از همه هیئت داوران را در مورد عملکرد برنارد تحت تاثیر قرار داد، صداقت، آسیب‌پذیری و این حقیقت بود که شعر او شدیدا شخصی است. آنچه جوی انجام داده شرح حادثه آتش‌سوزی خیابان نیوکراس لندن (که در سال ۱۹۸۱ رخ داد و در آن ۱۳ جوان سیاه پوست کشته شدند) از دید خود قربانیان است که آن را به موازات تجربه شخصی خود پیش می‌برد. او یک تجربه شخصی، صمیمانه و شجاعانه را می‌سازد.»

بیمیش گفت: «تمام آثار موجود در فهرست کوتاه شگفت‌انگیز و الهام‌بخش بودند. اما شعر برنارد متمایز است و ما می‌خواستیم که مخاطبان بیشتری پیدا کند.»

با کسب این جایزه، برنارد به جمع شاعرانی نظیر آلیس اوسوالد، لاوینیا گرینلو و اندرو موشن پیوست.

همراه با بیمیش، گیلیان آلنات و لِم سیسی نیز دیگر شاعرانی بودند که در هیئت داوران حضور داشتند. جایزه تد هیوز توسط شاعر برجسته، کرول ان دافی پایه‌گذاری شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 259248