بازیگر و کشتی‌‌کج مطرح آمریکایی برای کودکان کتاب نوشت

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲
, مترجم : مریم سیفی‌پور
 
 
جان سینا، بازیگر و کشتی‌‌کج مطرح آمریکایی خبر از انتشار یک مجموعه کتاب کودک داده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از یاهو نیوز- جان سینا، قهرمان کشتی‌کج و بازیگر آمریکایی نخستین تجربه خود در زمینه نویسندگی را با نوشتن یک مجموعه کتاب کودک آغاز کرده است. مجموعه کتاب‌های قهرمان کشتی که حول محور یک خانواده شلوغ از کامیون‌های غول پیکر می‌گردد با عنوان‌های «زحمت»، «پین‌بال»، «درخشش»،« غرش» و «تخته گاز رفتن» منتشر خواهد شده است.

نخستین کتاب از این مجموعه که «زحمت؛کار شاق» نام دارد، کتاب تصویری است که قصه یک ماشین غول پیکر را روایت می‌کند که از چهار برادر دیگر خود کوچکتر بوده، اما در موقعیتی قرار می‌گیرد که توانایی و قابلیت خود برای انجام کارهای بزرگ ثابت می‌کند.

سینا در یک کنفرانس مطبوعاتی هدف خود از نگارش این مجموعه را آموختن ارزش‌های پشتکار و اعتماد به نفس در کودکان عنوان کرد. او هم چنین گفت: «با نوشتن کتاب «زحمت» و کتاب‌های دیگر می‌خواستم یک راه مفرح و در عین حال کاربردی به کودکان درباره قدرت جاه‌طلبی، ایثار و از خودگذشتگی را آموزش دهم. چرا که همین ایده‌ها در زندگی من از کودکی تا بزرگسالی الهام‌بخش و تحول‌آفرین بوده است. برای من هم‌چنین بسیار مهم است که مثبت ‌اندیشی را رواج دهم و به نسل جوان کمک کنم تا بدانند افکار و اندیشه‌های مثبت کلید موفقیت و پیروزی است.»

تصویری‌گری نخستین کتاب از این مجموعه را هاورد مک ویلیام بر عهده داشته و قرار است کتاب  9 اکتبر (17 مهرماه) از سوی انتشارت رندوم هاوس منتشر شود.انتشارات رندوم هاوس گفته است که سینا قصد دارد این مجموعه از کتاب‌ها را در فرمت‌های متفاوتی برای کودکان به چاپ برساند.

مجموعه کتاب‌های کودک سینا، اولین اقدام این قهرمان کشتی‌کج برای ورود به عرصه دنیای کودک نیست. آخرین فیلمی که سینا در آن نقش‌آفرینی کرده با عنوان «فردیناند» در حوزه سینمای کودک و نوجوان است که داستان آن درمورد یک گاو  صلح‌طلب است که زندگی در کنار گل‌ها را به بودن در میدان گاوبازی ترجیح می‌دهد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 257675