​نمایشگاه بین‌المللی کتاب مراکش افتتاح شد

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۵
, مترجم : مریم سیفی‌پور
 
 
بیست‌و‌چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مراکش امروز ( 19 بهمن‌ماه) با حضور کشور مصر به عنوان مهمان افتخاری فعالیت خود را آغاز کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از الاهرام-  بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مراکش از تاریخ 8 فوریه (19بهمن ماه) تا 18 فوریه (29بهمن‌ماه) در شهر دارالبیضاء مراکش و در محل دائمی نمایشگاه کتاب این کشور میزبان کتاب‌دوستان خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود که بیش از 700 انتشاراتی از 45 کشور دنیا و 350 پژوهشگر و محقق از داخل و خارج مراکش در این رویداد فرهنگی شرکت کنند.

محمد الأعرج، وزیر فرهنگ مراکش تاکید کرد که انتخاب مصر به عنوان مهمان افتخاری در بیست‌و‌چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب مراکش نمایانگر عمق روابط تاریخی، برادری و فرهنگی میان دو کشور است.

سفیر مصر در مراکش نیز گفت که نمایشگاه کتاب مراکش از مهم‌ترین نمایشگاه‌های کتاب در منطقه محسوب می‌شود و روابط فرهنگی و مردمی ایجاد شده بین مصر و مراکش فرصتی مناسب برای نزدیکی بیشتر بین دو کشور فراهم آورده و آن‌ها را برای مشارکت‌های گسترده‌تر در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با تاکید بر ضرورت به کارگیری فرهنگ در خدمت صلح در منطقه و جهان و از طریق نشر فرهنگ اعتدال و به دور از هرگونه تندروی آماده‌تر می‌سازد.

او همچنین تاکید کرد که برنامه‌های متنوع و مختلفی به مناسبت 60 سال روابط دیپلماسی بین مصر و مراکش در راستای تحکیم روابط دو کشور از جمله بررسی تاریخ روابط مصر و مراکش، با مشارکت نخبه‌هایی از نویسندگان، ادبا و محققان مصری در طول این نمایشگاه برگزار خواهد شد.

بیست‌و‌چهارمین دوره نمایشگاه کتاب مراکش همچنین همزمان شده با سالگرد بازگشت مراکش به اتحادیه آفریقا. 32 سال پیش مصر جزو نخستین کشورهایی بود که برای این بازگشت رای مثبت صادر کرد و تلاش‌هایی در این راستا انجام داد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 257552