۱
 

ذوق ادبی امانوئل مکرون در کتاب بیوگرافی همسرش

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۸
, مترجم : مریم سیفی‌پور
 
 
زندگی‌نامه بریژیت مکرون، همسر رئیس‌جمهور فعلی فرانسه با عنوان «بریژیت مکرون در رهایی» نوشته مائله برن، روزنامه‌نگار فرانسوی به زودی در فرانسه منتشر خواهد شد. در این کتاب اشاره‌های بسیاری به ذوق و استعداد ادبی مکرون و آثار نوشته شده از سوی وی شده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روزنامه لوپاریزین - مائله برن، روزنامه‌نگار فرانسوی، به خاطر علاقه‌ وافرش به زندگی پرفراز و نشیب بریژیت مکرون، همسر امانوئل مکرون و داستان آشنایی و ازدواجش با رئیس‌جمهور جوان فرانسه، کتابی را با همین موضوع با عنوان «بریژیت مکرون در رهایی» نگاشته که در 17 ژانویه (27 دی‌ماه) در فرانسه منتشر می‌شود.

این کتاب نکات جالبی را از دوران کودکی بانوی اول فرانسه تا ازدواج نخستش در سال 1974 میلادی و شروع کارش به عنوان معلم و ادامه آن حرفه در دبیرستان پروودانس در شهر آمیان؛ جایی که امانوئل مکرون به عنوان یک دانش‌آموز دبیرستانی مشغول تحصیل بود، شامل می‌شود.

در قسمت‌هایی از این کتاب که پیش از انتشارش منتشر شده، آمده است که بریژپیت همیشه فکر می‌کرده امانوئل مکرون نویسنده خواهد شد تا یک سیاستمدار.  برن چنین نوشته: «اولین چیزی که مرا جذب امانوئل مکرون کرد، ذوق ادبی و استعدادش برای نوشتن بود. در سال 1993 میلادی او برای یک کار پژوهشی درسی، نمایشنامه‌ای از ادورادو فلیپو را با عنوان «هنر کمدی» بازنویسی کرد که کارش محشر بود. در همان سال‌ها امانوئل مکرون شعرهایی نیز می‌سرود.»

کتابی که به زودی منتشر خواهد شد همچنین فاش می‌کند که امانوئل مکرون یک رمان عاشقانه نه چندان اخلاقی را در سنین نوجوانی نوشته بوده و از همسایه‌اش که تایپیست بوده خواسته بود تا آن رمان سیصد صفحه‌ای را برایش تایپ کند. به گفته همسایه، نوشتن آن رمان در آن سن جسارت خاصی را می‌طلبید و امانوئل مکرون نوجوان از عهده‌اش برآمده بود.

بریژیت مکرون پیش از این درباره ازداوجش با امانوئل مکرون در گفت‌و‌گویی برای مستند مکرون گفته بود: «می‌شنیدم که مردم پشت سرم حرف می‌زدند. خواهر و برادرانم نیز سعی می‌کردند مرا به نحوی از این تصمیم منصرف کنند و آن را رسوایی می‌نامیدند؛ اما من وقتی تصمیمی را بگیرم، دیگر گرفته‌ام.»
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 256613
 


 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۱۰-۲۵ ۱۰:۵۶:۱۸
چرا از میان اینهمه آدم این شخصیت مزخرف ایران ستیز رو انتخاب کردید؟ (223838)