رولینگ نشان «ملازم افتخاری» را دریافت کرد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۳
 
 
جی.کی. رولینگ، نویسنده مجموعه داستان‌های «هری پاتر» ساعاتی پیش نشان «ملازم افتخاری» کاخ باکینگهام را از شاهزداه ویلیام، دوک کمبریج دریافت کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بی‌بی‌سی- نویسنده 52 ساله انگلیسی پس از دریافت نشان «ملازم افتخاری» با بیان این که احساس غرور می‌کند، گفت: «دریافت این نشان به عنوان یک نویسنده زن و حضور در جمع دیگر اعضای مهم و متشخص، برای من امتیاز بزرگی به حساب می‌آید.»
 
عضویت در جمع «ملازمین افتخاری» امتیاز ویژه‌ای است که تا به حال تنها 65 نفر افتخار دریافت آن را کسب کرده اند. این نشان نخستین بار در سال 1917 میلادی، توسط جورج پنجم و با هدف بزرگداشت از شخصیت‌های مهم شکل گرفت. پیش از این خالق مجموعه هری پاتر در سال 2001 برنده نشان «او بی ای»-درجه افسر رتبه امپراتوری- نیز شده بود.
 
رولینگ به همراه همسرش، دکتر نیل موری ساعاتی پیش در مراسمی که به بهانه سالروز تولد ملکه الیزابت دوم در کاخ باکینگهام برگزار شد، حضور پیدا کرده و نشان خود را دست شاهزداه ویلیام، دوک کمبریج دریافت کرد.
 
پل مک‌کارتنی، عضو سابق گروه موسیقی بیتلز، ترنس کونران، طراح و دلیا اسمیت، متخصص رشته آشپزی از دیگر افرادی هستند که نامشان همراه رولینگ برای دریافت این نشان اعلام شد. اسمیت ماه گذشته جایزه خود را دریافت کرد اما مک کارتنی و ترنس هنوز به صورت رسمی نشان افتخاری خود را دریافت نکرده‌اند.

رولینگ که در شبکه اجتماعی توئیتر بسیار فعال بوده و حدود 10 میلیون دنیال‌کننده دارد، گفت از جایگاه جدید خود برای بهبود موسسه خیریه‌اش و جدال با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و البته رئیس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ بهره می‌گیرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 255426