​افتتاح سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کراچی با حضور ایران

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۰
 
 
سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کراچی امروز (16آذرماه) با حضور ایران، در مرکز نمایشگاه‌های کراچی گشایش یافته و تا 21 آذرماه میزبان کتاب دوستان خواهد بود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از تریبون، سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کراچی (KIBF) که با همکاری بنیاد ملی کتاب و اتحادیه کتاب فروشان و و ناشران پاکستانی برگزار می‌شود، امروز با حضور وزیر اطلاعات پاکستان افتتاح شده و تا  5 روز میزبان کتاب دوستان خواهد بود.

 امسال نمایشگاه کتاب کراچی، که بزرگ‌ترین نمایشگاه کتاب پاکستان به شمار می‌آید میزبان ناشران پاکستانی و ناشرانی از کشور‌های دیگر چون ایران، هند، ترکیه، سنگاپور، چین، مالزی، بریتانیا و امارت است و 330 غرفه در سه سالن به کتاب‌ها‌ی عرضه‌شده از سوی آن‌ها اختصاص می‌یابد.

به گفته رئیس اتحادیه ناشران پاکستان، نمایشگاه کتاب کراچی امسال رویدادی خارق‌العاده خواهد بود؛ چراکه هم به ناشران برای عرضه آثارشان فرصت می دهد و هم در توسعه و بهبود روابط دیپلماتیک پاکستان با دیگر کشورها موثر است. او همچین افزود که پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از 500 هزار بازدید‌کننده از این نمایشگاه دیدن کنند، چرا که کتاب‌های این نمایشگاه از تنوع و گستردگی چشمگیری برخوردار است و با قیمت‌های مناسب عرضه می‌شود.

 این نمایشگاه علاوه بر عرضه کتاب، برنامه‌های جنبی دیگری را نیز تدارک دیده است که از آن میان می‌توان به برگزاری مسابقاتی برای تقویت یادگیری دانش‌آموزان و و میزدگردهای تخصصی در حوزه کتاب و مراسم رونمایی کتاب‌های تازه از سوی ناشران اشاره کرد.

جزئیات برگزاری این نمایشگاه امروز پس از افتتاحیه از سوی رئیس اتحادیه ناشران پاکستان در طی یک کنفرانس مطبوعاتی بازگو خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 255225