همکاری تصویرگر ایرانی با شاعر آمریکایی برای یک کتاب جدید

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۲
 
 
انتشارات تینی اول، بزرگترین ناشر کتاب‌های کودک‌ونوجوان انگلستان تصویرگری یکی از جدید‌ترین کتاب‌های خود را به احسان عبدالهی، تصویرگر ایرانی سپرده است.
 
احسان عبدالهی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از بوکسلر - احسان عبدالهی، تصویرگر ایرانی کتاب‌های کودکان به عنوان تصویرگر جدید انتشارات معروف تینی اول انگلستان معرفی شد. تینی اول، بزرگترین ناشر کتاب‌های کودک‌ونوجوان انگلستان و یکی از معروف‌ترین ناشران کتاب‌های کودک در جهان محسوب می‌شود.

 احسان عبدالهی پیش از این در نمایشگاه کتاب ادینبورگ حضور یافته و کارهای خود را در حوزه کودک و نوجوان به نمایش گذاشته بود.

بنا به اعلام انتشارات، تصویرگری کتاب جدید الویس گرینفلد، نویسنده آمریکایی به عهده عبدالهی گذاشته شده است. این کتاب که «متفکر: سگ شاعرم و من» نام دارد، مجموعه شعری برای کودکان است که 27 آوریل 2018 میلادی (7 اردیبهشت 1397) روانه بازار شود.

دلارام غنیمی‌فرد، مسئول ایرانی‌الاصل انتشارات «تینی اول» از همکاری مشترک عبدالهی و نویسنده آمریکایی اظهار رضایت کرده و آن را نوعی رابطه بین فرهنگ‌ها عنوان کرده است.
الویس گرینفلد، شاعر و نویسنده آمریکایی تابه‌حال 45 کتاب برای کودکان منتشر کرده و جایزه نویسندگان آفریقایی آمریکا را کسب کرده است. 

لازم به ذکر است اخیراً انتشارات «تینی اول» کتاب «بیژن و منیژه» نوشته علی سیدآبادی و تصویرگری مرجان وافیان را نیز منتشر کرده بود. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 255136