برگزیده جایزه جاناتان سوئیفت 2017 اعلام شد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۰
 
 
جایزه 20 هزار دلاری جاناتان سوئیفت امسال به تی.سی.بویل، نویسنده آمریکایی رسید.
 
تی.سی.بویل
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از سوئیس اینفو، مراسم جایزه هجو «جاناتان سوئیف» دیروز (30 آبان‌ماه) در زوریخ برگزار شد و تی.سی.بویل، نویسنده آمریکایی که در حال حاضر برای انجام تحقیقاتی برای کتاب بعدی خود در سوئیس به سر می‌برد، به عنوان برگزیده انتخاب و جایزه 20 هزار دلاری را از آن خود کرد.
 
تی.سی.بویل نویسنده‌ای است که به چیره‌دستی در به کار بردن کلمات شهره است و در 15 داستان بلندی که تاکنون منتشر کرده، خواننده را به مکان‌ها و زمان‌هایی بُرده که بسیار متفاوت و خاص هستند. مجری مراسم جایزه سوئیفت نیز در توصیف بویل گفت: «داستان‌های وی درست مانند اتفاقات زندگی انسان ترکیبی از تراژدی و کمدی است.»
 
بویل تاکنون داستان‌هایی چون «دوست زمین» و «پس از طاعون» را نوشته که بیشترشان به زبان‌های مختلف ترجمه شده است. وی در حال حاضر در حال نوشتن داستانی درباره آلبرت هافمن است که داروی توهم‌زای «ال‌اس‌دی» را کشف کرد.
 
جایزه بین‌المللی هجو و هزل توسط مؤسسه «وِرنر دسورِ» سوئیس برگزار می‌شود. جاناتان سوئیفت، هجونویس ایرلندی است و با کتاب «سفرهای گالیور» در دنیا شناخته می‌شود؛ کتابی که با تبدیل به اقتباسی کارتونی برای بسیاری از ایرانیان نیز شناخته‌شده است. «سفرهای گالیور» به زبان فارسی نیز ترجمه شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 254507