«بیژن و منیژه»، در میان نامزدهای نهایی جایزه بین‌المللی کتاب مصور

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۲
 
 
ترجمه انگلیسی «بیژن و منیژه» اثر علی اصغر سیدآبادی که تصویرگری آن را مرجان وفاييان انجام داده است در میان نامزدهای نهایی جایزه بین‌المللی کتاب مصور «لیتل هاکا» قرار گرفت.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از تینی‌اوول، در فهرست نامزدهای نهایی جایزه بین‌المللی کتاب مصور «لیتل هاکا» نام کتاب اقتباسی از یکی از داستان‌های شاهنامه فردوسی نیز به‌چشم می‌خورد.

کتاب مصور «بیژن و منیژه» اثر علی اصغر سیدآبادی که تصاویرش را مرجان وفاييان کشیده، توانست از میان 1500 کتاب ارسالی از 40 کشور به مرحله نهایی دریافت این جایزه راه پیدا کند.
 
لیست نهایی این جایزه شامل 180 عنوان کتاب مصور از انتشارات مختلف جهان است که قرار است نفر برگزیده در ماه دسامبر معرفی شود. 

داستان «بیژن و منیژه» یکی از داستان‌های معروف شاهنامه، کتاب حماسی ایرانیان است. این داستان روایت عشق بیژن پسر گیو و منیژه دختر افراسیاب است.

نیکولت جونز ویراستاری کتاب «بیژن و منیژه» سیدآبادی را به عهده داشته است. این اثر در سال 2016 توسط آزیتا راسی به زبان انگلیسی ترجمه و توسط انتشارات Tiny Owl در انگلستان منتشر شده است. تصاویر کتاب را مرجان وفاييان کشیده است که در کارنامه خود نقاشی کتاب «طوطی و بازرگان» و «سیندرلا نیل» را نیز دارد. 

جشنواره کتاب «لیتل هاکا» یک رقابت بین‌المللی بین کتاب‌های مصور از سراسر جهان است که هر سال توسط سازمان زنان شنزن کشور چین برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 253922