کتابی پس از 177 سال به کتابخانه برگردانده شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۸
 
 
کتاب دعاهای کلیسای انگلیکان که در سال 1840 میلادی از کتابخانه دوبلین به امانت گرفته شده بود، پس از 177 سال به کتابخانه پس داده شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از آر‌تی‌ای، قدیمی‌ترین کتابخانه کشور ایرلند کتابی را که در سال 1840 میلادی به امانت داده بود را پس از 177 سال پس گرفت.
 
کتاب دعاهای کلیسای انگلیکان در سال 1666 میلادی منتشر و در 1840 میلادی از این کتابخانه به امانت گرفته شده بود. کتاب در کلیسایی در ایرلند توسط فردی به نام رِو بایرن پیدا شده و به کتابخانه قدیمی دوبلین پس داده شد.
 
کتابدار کتابخانه دوبلین می‌گوید این نهمین باری است که کتاب‌های این کتابخانه بعد از قرن‌ها راه خود را به کتابخانه پیدا می‌کند. او در این خصوص گفت: «شخصی به نام رِو بایرن در صفحه فیسبوک به ما پیام داده و گفت فکر می‌کند کتابی پیدا کرده که متعلق به کتابخانه ماست. ارزش فرهنگی کتاب بسیار بیشتر از ارزش مالی آن است. جای اثر در قفسه کتاب خالی بود و حالا بعد سال‌ها به خانه خود بازگشته است.»

تنها دو نسخه از این کتاب‌ دعا که توسط انتشارات دانشگاه کمبریج منتشر شده در ایرلند یافت می‌شود و هر نسخه ارزشی بالغ بر 750 یورو دارد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 253908