با پیچیده‌ترین شخصیت‌ها زن دنیای ادبیات آشنا شوید

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۰
 
 
زنان بخش بزرگی از دنیای داستان و ادبیات را تشکیل می‌دهند. در این مطلب قصد داریم شما را با چند شخصیت زن پیچیده در دنیای ادبیات آشنا کنیم.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از زیدرز دایجست، شخصیت‌های حاضر در دنیای داستان گاهی تا مدت‌ها ذهن خواننده را مشغول خود می‌کنند. پیچیدگی شخصیت‌ها بر جذابیت یک داستان می‌افزاید و سبب می‌شود ذهن خواننده درگیر شود. خیر و خوبی در ادبیات نیز مانند زندگی به ندرت مورد توجه قرار می‌گیرد. همین موضوع سبب می‌شود شخصیت‌های مثبت اصولاً از پیچیدگی برخوردار نباشند.

فهرستی از چند شخصیت داستانی که خواننده را به تفکر وا می‌دارد در ذیل می‌آید:
 
- «ترویلس و کریسیدا» نوشته جفری چاسر
«ترویلس و کریسیدا» داستان دوره قرون وسطی ادبیات انگلیسی و نوشته جفری چاسر، پدر شعر انگلیسی است. نویسنده در این کتاب قدرت زیادی به شخصیت زن اصلی کتاب می‌دهد که شاید در آن دوره بسیار عجیب و متفاوت بود.
 
- «منسفیلد پارک» نوشته جین آستن 
شاید بسیاری از خوانندگان فکر کنند شخصیت مورد تأیید کتاب «منسفیلد پارک»، «فنی پرایس» پیچیده است، اما قطعا «ماری کراوفورد» از شخصیت پیچیده‌تری در داستان برخوردار است و صدای نویسنده داستان به حساب می‌آید.
 
- «دنیل درونیدا» نوشته جورج الیوت
سرنوشت شخصیت بلندپرواز و متناقض «گوئندالن هارث» فضایی گوتیک به داستان خالق رمان معروف «میدل مارچ» بخشیده است. شخصیتی که به زعم بسیاری از صاحب‌نظران کامل‌ترین و در عین حال خطاکارترین شخصیت داستان‌های الیوت به حساب می‌آید.
 
- «دشت‌های لندن» نوشته مارتین ایمیس
«نیکولا» شخصیت پیچیده داستان ایمیس می‌داند هیچ کسی در زندگی عاشق او نخواهد شد و کسانی که عاشق‌‌اش می‌شوند، ارزش جنگیدن ندارند. داستان پادآرمان‌شهری ایمیس شخصیت زنی را خلق می‌کند که چیزی جز زنانگی ندارد و همین موضوع پایان تلخی برایش رقم می‌زند.
 
- «نانا» نوشته امیل زولا
شخصت اصلی این رمان شناخته‌شده را می‌توان از زوایای ادبی مورد بررسی قرار داد اما بی شک، انتقام مهم‌ترین مؤلفه نانا در زندگی است. او بی‌شک پیچیده‌ترین شخصیت زن ادبیات داستانی است زیرا هیچ‌کس نمی‌تواند دریابد او دقیقاً کیست، چه شخصیتی دارد، و در پی چه کاری است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 253182