​رمان جدیدی از کن فالت منتشر می‌شود

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۷
 
 
کن فالت، نویسنده بریتانیایی رمان‌های پرفروش، سومین رمان از سه‌گانه خود را با عنوان «ستون آتش» در روزهای آینده منتشر می‌کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، داستان این رمان تاریخی در نیمه دوم قرن شانزدهم اتفاق می‌افتد؛ زمانی که الیزابت تاج و تخت را به دست آورد. این رمان موضوعاتی چون تشنگی برای رسیدن به قدرت، دام‌ها و فریب‌ها، پیمان و رابطه و توطئه‌چینی‌های بی‌اندازه را در بستر حوادث تاریخی روایت می‌کند.
 
پیشتر رمان‌های «ستون‌های زمین» و «جهان بی پایان» به ترتیب در سال‌های 1989 و 2007 از این سه‌گانه منتشر شده بودند.
 
روزنامه فیگارو نوشته، کن فالت  به دنبال تصمیمی بر آن شد تاریخ شهر کینزبریج را ادامه دهد. «ستون آتش» رمانی نزدیک به هزار صفحه است و ادامه‌ی رمان‌های «ستون‌های زمین» و «جهان بی‌پایان» است.
 
این رمان روز 14 سپتامبر هم‌زمان در چند شهر منتشر خواهد شد. دو جلد اول این سه‌گانه، فروشی نزدیک به 38 میلیون نسخه را در سراسر جهان داشته‌ است.
 
ویراستار این اثر گفته، وقایع رمان «ستون‌های آتش» در یکی از دوران‌های خشونت‌آمیز و پر تنش تاریخ اروپا می‌گذرد و داستان آن به حوادث سیصد سال بعد از  وقایع رمان «ستون‌های زمین» می‌پردازد.
 
رمان «ستون‌های زمین» با محوریت ساخت یک کلیسای جامع در قرون وسطی و در شهر فرضی کینزبریج نوشته و در سال 1989 منتشر شده است.
 
سومین اثر از این سه‌گانه تاریخی به سال 1558 بر می‌گردد. زمانی که الیزابت تودور در گیرودار رقابت بین پروتستان‌ها و کاتولیک‌ها در انگلستان تاج‌گذاری کرده است.
 
او هم چنین اولین سرویس‌های مخفی انگلستان را ایجاد کرده و هدفش محافظت از آن در مقابل هر گونه تلاشی برای قتل یا شورش علیه پادشاهی بوده است. یکی از اولین تصمیم‌های او نیز ایجاد اقتدار در کلیسای پروتستان انگستان است؛ جایی که او در آن حکمران اول خواهد شد.
 
کن فالت مثل همیشه اثرش مملو از جنجال‌های مختلف است که مورد پسند شخصیت‌های متفاوت است.
 
 فالت در نوشتن این اثر از چندین تاریخ‌دان و مستند‌ساز کمک گرفته و خودش نیز از چندین مکان تاریخی قبل از نوشتن این اثر بازدید کرده بوده است.
 
کن فالت تا به حال 31 اثر نوشته که همگی آن‌ها با اقبال گسترده‌ای رو به‌رو شده‌اند. او ابتدا به تحصیل فلسفه در دانشگاه لندن پرداخت و سپس به عنوان خبرنگار مشغول به کارشد. مدتی بعد جهان مطبوعات را ترک کرد و به نوشتن رمان‌های پلیسی، جاسوسی، تاریخی  وکارآگاهی روی آورد.
 
سبک نوشتار این نویسنده بریتانیایی، هوشمندانه و تا حدی ژورنالیستی است. فالت وقتی 27 سال داشت برای رمان «سوراخ سوزن» موفق به کسب جایزه ادگار شد که با کسب همین جایزه فروش فوق‌العاده‌ای را تجربه کرد.
 
اثر «ستون‌های آتش» تاریخ  ماجراهای400 سال پیش را روایت می‌کند اما موضوع آن مربوط به وقایع امروز است. مذهب و تسامح در مقابل ادیان دو محور اصلی این رمان تاریخی هستند.
 
کن فالت که دیگر به عنوان یک رمان‌نویس تاریخی شناخته می‌شود در مصاحبه با مجله‌ی ادبی اکتوالیته گفته است: «وقتی شروع به فهم تاریخ می‌کنیم، درحقیقت شروع به درک زمانه‌ی خود می‌کنیم.»
 
رمان تاریخی «ستون‌های زمین» در دو جلد با ترجمه طاهره صدیقیان در ایران ترجمه و منتشر شده است. «فرار عقاب‌ها»، «طلوع عشق»، «جزیره توفان» و «همزاد سوم» از دیگر آثار اوست که به فارسی ترجمه شده‌اند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 251780