در قالب برنامه‌های هفته تهران صورت می‌پذیرد:

نقاشی‌های کودکان در کتاب «تهران، شهری که دوست دارم» رونمایی می‌شود

مسابقه زنگ انشاء برای دانش‌آموزان دبستانی
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۲
 
 
مجتبی دانشور، مدیرکل اداره کل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران از رونمایی کتاب «تهران، شهری که دوست دارم» در قالب برنامه‌های هفته تهران خبر داد.
 
مجتبی دانشور در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره برنامه‌های هفته تهران با محوریت «بازشناسی هویت تهران» که از 12 تا 18 مهرماه از سوی شهرداری تهران برگزار می‌شود، توضیح داد: در این هفته برنامه‌های مختلفی مانند روز بدون خودرو، جشنواره قصه‌گویی، اختتامیه جشنواره روز کودک با موضوع «تهران، شهری که دوست دارم»، فراخوان زنگ انشاء در مدارس و شب شعر طهران در خانه شعر اراضی عباس‌آباد برگزار می‌شود.
 
مدیرکل اداره کل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران، درباره اختتامیه جشنواره نقاشی روز کودک با موضوع «تهران، شهری که دوست دارم» گفت: فراخوان این مسابقه تیرماه امسال برای کودکان 4 تا 14 ساله منتشر شد. در مجموع 9400 اثر به دبیرخانه رسید و در 11 گروه سنی در دو مرحله داوری شد. مرحله اول از سوی هیات انتخاب و مرحله دوم از سوی هیات داوران اعم از نوش‌آفرین انصاری، علی بنی‌اسدی، مهنوش مشیری، جمال‌الدین اکرمی و وحید طوفانی آثار بررسی شدند.
 
وی با بیان اینکه در مجموع 140 اثر به نمایشگاه راه یافته است، افزود: این آثار در دو فاز به نمایش گذاشته شدند؛ نخست نمایشگاه متمرکز در نگارخانه صبا در مجموعه فرهنگستان هنر و دوم نمایشگاه شهری و نمایش روی پرتابل‌های شهری شهرداری تهران که 13 مهرماه با حضور داوران،‌ محمدرضا جوادی یگانه، معاون شهردار تهران؛ الهام فخاری، عضو شورای شهر تهران و جمعی از بچه‌ها و خانواده‌هایشان افتتاح شد.
 
 

به گفته این مقام مسئول، مراسم اختتامیه روز سه‌شنبه 16 مهرماه در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود و برگزیدگان در هر گروه سنی معرفی می‌شوند. همچنین آثار برگزیدگان در کتابی با عنوان «تهران، شهری که دوست دارم» منتشر و در مراسم اختتامیه رونمایی می‌شود.
 
دانشور درباره مسابقه زنگ انشاء نیز توضیح داد: فراخوان این مسابقه یکشنبه (14 مهرماه) از سوی وزارت آموزش و پرورش به مدارس ابلاغ شد و طبق این فراخوان دانش‌آموزان دوره‌های چهارم، پنجم و ششم ابتدایی می‌توانند در این مسابقه با موضوع «تهران، شهری که دوست دارم» شرکت کنند و انشا‌های‌شان را در دو سه روز آینده ارسال کنند تا داوری شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 281709