۱۰
 
شهره نورصالحی خبر داد:

ششمین جلد از «اسکارلت و آی‌وی» در راه است

کلکسیونی از داستان‌های ترس و وحشت برای بچه‌ها
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۲
 
 
شهره نورصالحی از ترجمه ششمین جلد از مجموعه «اسکارلت و آی‌وی» نوشته سوفی کلورلی خبر داد و گفت که به زودی از سوی نشر پیدایش منتشر می‌شود.
 
شهره نورصالحی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره آثار جدیدش گفت: ششمین جلد از مجموعه «اسکارلت و آی‌وی» نوشته سوفی کلورلی را ترجمه کردم و برای چاپ به نشر پیدایش تحویل دادم و به زودی منتشر می‌شود. در این جلد که آخرین جلد این مجموعه است، دوقلوها با پسر صاحب قبلی مدرسه درافتادند و می‌خواهند راز او را کشف کنند.
 
وی درباره مجموعه «اسکارلت و آی‌وی» درباره چگونگی خلق این مجموعه توضیح داد: کلورلی زمانی‌که دانشجوی نویسندگی خلاق بوده، این مجموعه را در قالب یک پروژه کلاسی نوشته است. این مجموعه تم پلیسی و کارآگاهی دارد و دختران دوقلوی این مجموعه در هر جلد رازی را کشف می‌کنند و مکانی که داستان در آن رخ می‌دهد، مدرسه شبانه‌روزی دخترانه‌ است.
 
مترجم «آخرين گربه‌ سياه» افزود: تا به حال پنج جلد از این مجموعه با عنوان‌های «دوقلوی گم‌شده»، «اتاق پنهان»، «رقص تاریکی»، «نوری زیر دریاچه» و «جادوی ابونی» سوی نشر پیدایش برای نوجوانان منتشر شده است.
 
 

نورصالحی میزان استقبال از این مجموعه را خیلی خوب عنوان کرد و گفت: از وقتی انتشار جلدهای مختلف این مجموعه آغاز شده در جشن امضاها می‌بینم دختران بسیاری سراغ این کتاب‌ها می‌آیند و با دیدن این کتاب‌ها با توجه به طرح روی جلد قابل توجهی هم دارند، ذوق‌زده می‌شوند و یادم نیست تا به حال چه تعداد کتاب از این مجموعه برای بچه‌ها امضا کرده‌ام چون تعدادش خیلی زیاد است.
 
وی دو ویژگی برجسته این مجموعه را تم دوقولو بودن و رفتارها و حرکات دوقولوها و تم مدرسه شبانه‌روزی و شرایط خاصی که دارد، عنوان کرد و گفت: این موضوعات برای دختران جذاب است چون فضاهایی را به تصویر می‌کشد که اغلب تجربه نکرده‌اند و برایشان جذاب است. از سویی پدرومادرها هم خیلی راغبند دخترانشان این مجموعه را بخوانند چون بعد از خریدن جلد نخست آن مطمئن می‌شوند برای فرزندشان بدآموزی ندارد و فقط هیجان‌انگیز است.
 
نورصالحی درباره سایر آثار در دست ترجمه‌اش نیز توضیح داد: مشغول ترجمه کلکسیونی برای بچه‌ها هستم. این کلکسیون شامل 6 عنوان کتاب در ژانر ترس و وحشت است که به قلم نویسندگان مختلف برای نوجوانان نوشته‌ شده و ناشر خارجی آن‌ها را جمع‌آوری کرده و در قالب کلکسیونی ارائه داده است. من این کلکسیون را تهیه کردم و وقتی آن را به انتشارات پیدایش نشان دادم، استقبال کردند و در حال حاضر مشغول ترجمه نخستین کتاب از این کلکسیون هستم.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 281630
 


 
بهار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸-۰۸-۰۶ ۱۷:۰۶:۴۱
اخ جون من عاشقشم هر پنج تا جلدشو خوندم (229766)
 
Russian Federation
۱۳۹۸-۰۸-۱۶ ۰۸:۵۵:۴۳
من بیشتر عاشقشونم جون من وخواهرم دوقلو هستیم (229814)
 
Russian Federation
۱۳۹۸-۰۹-۱۳ ۱۸:۵۹:۱۷
من هم دوستشون دارم وجلد یک و دو شو خوندم امه سه و چهار و پنج را میخواهم بخرم و بخوانم (229964)
 
Russian Federation
۱۳۹۸-۱۰-۰۲ ۱۷:۱۴:۴۹
من الان 3و 4 و 5 هم خریدم و خوندم (230110)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸-۱۰-۱۸ ۱۸:۴۱:۰۱
خوش به حالتون (230213)
 
/
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸-۱۰-۱۲ ۱۳:۵۱:۵۱
من هر 5 تاشو خوندم عاشقشون شدم ومنتظر6 هستم لطفا هر چه زود منتشر کنید (230175)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸-۱۰-۱۸ ۱۸:۴۲:۰۰
لطفا هرچه زود تر 6 ان را هم منتشر کنید (230214)
 
ز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸-۱۰-۲۶ ۱۵:۲۰:۰۱
پس چرا منتشر نمی کنید من دارم می میرم (230266)
 
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸-۱۱-۰۲ ۱۳:۴۸:۴۳
ازتون خواهش میکنم شیشش ر‌وهرچه زودترمنتشر کنید وگرنه خودکشی میکنم (230295)
 
مهشید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸-۱۲-۰۵ ۱۵:۵۴:۵۱
من فقط جلد 3 رو خوندم خیلی قشنگه (230561)