محمودی در گفت‌وگو با ایبنا خبر داد:

فروش اینترنتی قرآن و نرم‌افزارهای قرآنی

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۴
 
 
رئیس اتحادیه ناشران قرآنی از فروش قرآن و نرم‌افزارهای فرهنگی قرآن و عترت در سامانه فروش اینترنتی خبر داد.
 
محمدحسین محمودی، رئیس اتحادیه ناشران قرآنی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: هم‌زمان با بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، سایتی راه‌اندازی شد که در آن محصولات قرآنی ناشران فعال در این حوزه به نمایش درآمد تا امکان خرید اینترنتی برای خریداران ایجاد شود.
 
وی ادامه داد: در این زمینه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرده است که مساله نمایشگاه کتاب و نرم‌افزار قرآنی به همت معاونت قرآنی این وزارتخانه دنبال شود و اتحادیه ناشران قرآنی مجری آن باشد.
 
محمودی با بیان اینکه قرار است علاوه بر فروش قرآن و دیگر کتب ادعیه، محصولات فرهنگی نیز در این سایت عرضه شود، گفت: با توجه به هزینه بالای تولید کتاب در برهه کنونی، همچنین مشکلات عرضه و توزیع کتاب و محدود شدن ویترین عرضه کتاب و محصولات مختلف، به نظرم فضای مجازی می‌تواند بخش عمده این کمبودها را جبران کند.
 
وی یادآور شد: در این زمینه فضای مجازی موقعیتی ایجاد می‌کند که ناشران بتوانند محصولات خود را هرچند کم و محدود در اینترنت معرفی کرده تا مخاطب در هر نقطه از کشور به آن دسترسی داشته باشد.
 
محمودی با اشاره به استقبال ناشران قرآنی از این طرح در نمایشگاه قرآن، توضیح داد: در گام نخست 150 ناشر برای حضور در این سامانه ثبت‌نام کردند و به‌مرور 200 ناشر دیگر نیز اعلام آمادگی کردند و در کل آثار و محصولات 350 ناشر در سامانه بارگذاری شد.
 
وی درباره پیش‌بینی‌های خود برای حضور ناشران در این سامانه، عنوان کرد: پیش‌بینی ما این است که فعالیت این سایت را با 1000 ناشر دنبال کنیم و از آنجایی که بستر سایت فراهم است و کار ادامه دارد، در مهر ماه این پروژه به نتیجه خواهد رسید.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 280699