پورمند در گفت‌وگو با ایبنا تاکید کرد:

بالا بودن قیمت مواد اولیه موجب رکود کاری شده است

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵
 
 
نایب رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران معتقد است؛ تا زمانی که قیمت کاغذ و دیگر مواد اولیه چاپ و نشر کاهش پیدا نکند، ناشران و چاپخانه‌داران نسبت به ثبت سفارش با احتیاط عمل می‌کنند و رکود کاری ایجاد می‌شود.
 
بهمن پورمند، نایب رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: من بر این باور هستم تا زمانی که قیمت کاغذ پایین نیاید، فعالیت و ثبت سفارش‌ها در میان چاپخانه‌داران و ناشران بهتر نمی‌شود و همه با احتیاط عمل می‌کنند.
 
وی افزود: در این زمینه ما شاهد هستیم که طی یکسال اخیر قیمت بسیاری از کالاهای مورد نیاز صنعت چاپ و نشر به شدت بالا رفته و همین موضوع موجب ایجاد وضعیت نابسامان در میان اهالی این حوزه شده است.
 
پورمند با بیان اینکه افزایش قیمت‌ کالاها وضعیت بازار را به هم ریخته است، گفت: قیمت مرکبی که تا مدتی پیش هر کیلو از آن 30 هزار تومان خرید و فروش می‌شد الان با بهای 80 تا 90 هزار تومان در بازار فروخته می‌شود.
 
وی با اشاره به دیگر اثرات افزایش قیمت مواد اولیه در میان چاپخانه‌داران، یادآور شد: از سوی دیگر ما شاهد ایجاد رقابت ناسالم در میان چاپخانه‌‌ها شده‌ایم به طوری که برخی چاپخانه‌ها برای جذب مشتری بیشتر قیمت‌های خود را کاهش می‌دهند.
 
پورمند تاکید کرد: در گذشته معیار انتخاب چاپخانه‌ها کیفیت کاری بود که ارائه می‌دادند اما الان وضعیت‌ به‌گونه‌ای است که مشتریان بدون توجه به کیفیت از چاپخانه‌ها فقط استعلام قیمت می‌گیرند و دیگر کیفیت حرف اول را نمی‌زند.
 
وی با بیان اینکه از ماه آینده ثبت سفارش سررسید‌ها نیز آغا می‌شود، گفت: در صورتی که بهای هر کدام از کالاهای مورد نیاز چاپخانه‌داران کاهش پیدا نکند، نمی‌توانیم شاهد بازار پررونقی در این حوزه باشیم و رکود کاری بار دیگر گریبان چاپخانه‌داران را می‌گیرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 280689