در گفت‌وگو با ایبنا اعلام شد؛

برگزاری دهمین جشنواره صنعت چاپ لرستان فردا در خرم‌آباد

دولتشاه: مطبوعات لرستان در خارج از استان به چاپ می‌رسند
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۰
 
 
معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از برگزاری دهمین دوره جشنواره صنعت چاپ در خرم‌آباد در روز سه‌شنبه 5 شهریورماه خبر داد.
 
ناصر دولتشاه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در لرستان، در این باره گفت: دهمین جشنواره صنعت چاپ و نشر استان لرستان با حضور چاپخانه‌داران و فعالان حوزه نشر سراسر استان از 5 شهریور در خرم آباد برگزار می‌شود.

دولتشاه تصریح کرد: در این جشنواره، از سوی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از 10 برگزیده صنعت چاپ استان لرستان تقدیر خواهد شد.

وی، ادامه داد: تاکنون 9 دوره از جشنواره صنعت چاپ لرستان برگزار شده و در دوره دهم نیز بر آنیم قدردان خدمات صنعتگران حوزه چاپ و نشر باشیم.

معاون اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد انگیزه با نگاه به رونق صنعت چاپ و نشر توصیف کرد و افزود: متاسفانه صنعتگران حوزه چاپ و نشر لرستان با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستند که بخشی از آن کمبود تجهیزات و بخش بزرگی از آن مسائل و مشکلات اقتصادی در این حوزه است.


دولتشاه گفت: در حال حاضر مطبوعات لرستان در خارج از استان به چاپ می‌رسند و این مهم باعث خروج سرمایه از استان شده و می‌شود. این مهم به‌دلیل عدم به‌روزرسانی تجهیزات چاپخانه‌ها است و البته تابعی است از مشکلات اقتصادی صنعتگران این حوزه؛ چراکه سرمایه‌گذاران ما در حوزه چاپ و نشر سرمایه‌گذاری نمی‌کنند و این یک چالش بزرگ است.

وی اضافه کرد: به هر حال دهمین جشنواره صنعت چاپ لرستان فرصت مغتنمی است تا از همه ظرفیت‌ها استفاده کرده و از خدمات خادمین حوزه چاپ و نشر تقدیر کنیم و مسائل و مشکلات موجود را بررسی و در جهت رفع آنان اقدامالات لازم را به‌عمل آوریم.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، گفت: دهمین جشنواره صنعت چاپ لرستان 5 شهریور ماه 98 به صورت استانی و با حضور مقامات کشوری و استانی در سالن آمفی تئاتر شهید آوینی خرم آباد برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 279982